Dziś krótki prawie jednozdaniowy wpis napisany pod wpływem ostatniego wysypu firm SEO oraz pokazu wykorzystywania niewiedzy klienta w tej kwestii przez co reszta branży cierpi.

Kliencie !!! Jak znajdziesz w umowie zapis, który mówi o tym, że masz umieścić na Swojej, pozycjonowanej stronie, link zwrotny dla agencji SEO – wyrzuć umowę do kosza oraz nie podpisuj z nią umowy !!!

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarze

 1. Bardzo wywrotne sprzężenie zwrotne… 🙂

  Trzeba operować na naprawdę wysokim poziomie bezczelności, żeby wymuszać w umowie taki zapis…

  • Taki, że to nieładnie pozycjonowac siebie a nie klienta. Oczywiscie autorzy grafiki, skryptu takowy link umieszczaja i nic gorszacego w tym nie ma, ale wpisując taką klauzule do umowy po prostu od razu widac, ze nie sa zainteresowani stroną klienta tylko swoją.

 2. Ja tam jestem za tym, żeby umieszczali. Łatwiej klientów do konkretnych firm przyporządkować,a co za tym idzie poznać taktyki i praktyki ;P

 3. Można oczywiście poprosić o umieszczenie linku zwrotnego jakiegoś dobrego, stałego klienta, z którym współpraca się układa. Jednak żeby takie coś wymagać w umowie- to lekka przesada.

 4. A mam pytanie, tematycznie powiązane z wpisem. Czy jeśli agencja/firma tworzy dla nas stronę i umieści sobie w stopce linka do siebie czy my musimy go zostawić? Czy można go usunąć?

  A jak to wygląda odwrotnie, czy tworząc stronę możemy tam linka wrzucić?

  • Ale link jest z anchorem czy jako adres URL ? Ogólnie jeśli to wykonawca strony – niech ma, jesli to firma pozycjonująca niech sp…ada 🙂

   Trzymaj się tematyczności i faktu, że można po czesci linkowac między swoimi serwisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły