Pozycjonowanie lokalne w mapach Google

Pozycjonowanie lokalne to zbiór działań on-site i off-site mający na celu zdobycie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google oraz mapach dla zapytań o usługi i produkty oferowane w określonej okolicy (fraza + miasto/dzielnica).

Google wykorzystuje geolokalizację użytkownika szukającego określonych usług i produktów, aby pokazać mu jak najtrafniejsze wyniki – w tym przypadku lokalne firmy i sklepy, które oferują asortyment i usługi spełniające oczekiwania internauty.

Oczywiście na pozycjach TOP nie pojawiają się firmy, które nie mają swojej wizytówki czy strony lub ich witryna nie jest odpowiednio zoptymalizowana i prowadzona pod kątem lokalnej SEO kampanii.

Optymalizacja strony internetowej pod wyszukiwania lokalne Google to podstawowy aspekt działań SEO, dobieram frazy kluczowe, analizuję konkurencyjne strony i firmy z regionu, szukam nowych możliwości reklamy w sieci, które pozwolą zwiększyć wejścia na stronę i dać lokalnej firmie szansę na rozwój.

  Wypełnij i wyślij formularz. Nasz zespół sprzedaży skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
  Lokalne seo – wykorzystaj potencjał pozycjonowania lokalnego w Google i rozwijaj swój biznes

  Internet to medium, które oferuje wiele reklamowych możliwości m.in. pozycjonowanie stron. Fakt, że coraz więcej osób ma dostęp do Internetu i czynnie korzysta z możliwości wyszukiwania konkretnej lokalizacji, usług czy produktów w swojej okolicy tylko potwierdza zasadność prowadzenia działań reklamowych w sieci, również dla mniejszych firm lokalnych czy niewielkich sklepów.

  Jeszcze kilka lat temu lokalni biznesmeni uważali, że sieć jest tylko dla dużych, ogólnopolskich lub światowych firm, które swoje usługi oferują wszystkim, a im wystarczy tylko reklama w lokalnej gazecie czy szyld przed warsztatem – dziś takie podejście jest błędne i wiele firm korzysta z wyszukiwarki google poprzez np. uruchomienie wizytówki Google Moja Firma.

  Obecnie dla lokalnego biznesu również sprawdza się powiedzenie – jeżeli nie ma Cię w sieci, dla wielu nie istniejesz. Tak więc pozycjonowanie strony internetowej powinno być uwzględnione w strategii swojej działalności na rynku lokalnym.

  Pozycjonowanie lokalne – co zyskasz?

  Co zyskasz, decydując się na pozycjonowanie lokalne? W pozycjonowaniu lokalnym zyskasz przede wszystkim reklamę w swoim mieście oraz okolicach. To z kolei prowadzi do większego zainteresowania usługami/produktami, co bardzo szybko przerodzi się w większą ilość zamówień i wyższy przychód. SEO lokalne to także szansa na:

  • rozwój firmy, dotarcie do Klientów z okolicy, którzy usług i opinii o danej firmie/sklepie szukają wyłącznie w sieci (takich osób jest coraz więcej, a z tego rodzaju metod szukania korzystają już nie tylko młodsi internauci, ale również starsze osoby)
  • wzrost sprzedaży na rynku lokalnym (dzięki obecności w google moja firma) oraz zbudowanie marki

  Firmy, które już wcześniej korzystały z usługi SEO, dzięki możliwości pracy zdalnej i pozyskiwania Klientów online o wiele lepiej zniosły przymusowy postój i ograniczenia związane z wychodzeniem, niż przedsiębiorcy, którzy nie reklamowali się w sieci.

  Ten argument powinien dotrzeć do każdego lokalnego przedsiębiorcy, który jeszcze nie inwestuje w pozycjonowanie lokalne.

  Kto może korzystać z pozycjonowania lokalnego?

  Odpowiedź na to pytanie jest prosta – każdy, kto prowadzi swój biznes pod wskazanym adresem i chce być jak najwyżej w wyszukiwarce Google oraz mapie Google na zapytania związane z frazami kluczowymi i lokalizacją.

  Ważne jest również to, że nie musisz decydować się tylko na sprzedaż lokalną. Wiele sklepów realizuje wysyłki ogólnopolskie lub zagraniczne, jednocześnie przyjmując lokalnych Klientów pod swoim adresem. Wizytówka Google moja firma ułatwia dotarcie do klientów.

  Podobnie działają warsztaty czy inne punkty usługowe. Fakt pozycjonowania lokalnego nie zamyka drogi do realizacji zamówień dla Klientów z innych regionów kraju lub kontynentu/świata.

  Wystarczy, że posiadasz swoją stronę lub wizytówkę Google Moja Firma – wizytówka Google to obecnie must have.

  Czym jest pozycjonowanie lokalne w mapach Google

  W działaniach reklamowych dla lokalnej firmy warto zadbać o pozycjonowanie w mapach Google i wysoka pozycja wizytówki wśród innych lokalnych przedsiębiorców, jak również jej widoczność.

  Od lat obserwujemy trend, w którym użytkownicy coraz częściej szukają usług lub produktów lokalnie, wykorzystują telefony i nawigacje/mapy Google. To wygodne i skuteczne rozwiązanie, aby w okolicy znaleźć warsztat, sklep lub inną firmę oferującą usługi, których internauta potrzebuje.

  Aby pozyskiwać ruch w ten sposób, należy:

  • posiadać aktywną, dobrze zoptymalizowaną i odpowiednio pozycjonowaną wizytówkę w Google (jej założenie jest darmowe), aby pojawić się na pozycji TOP 1, gdy internauta z okolicy będzie szukał usług/produktów pasujących do profilu naszej firmy
  • wykorzystać potencjał fraz kluczowych odnoszących się do branży na rynku lokalnym
  • odpowiednia optymalizacja strony internetowej poprzez content marketing np. budowanie poradnika czy bazy wiedzy
  • dane strukturalne, które poinformują Google, że twoja firma to lokalny biznes

  Zawartość witryny w przypadku pozycjonowania lokalnego dla zapytań lokalnych ma ogromne znaczenie. Frazy lokalne to także punkty charakterystyczne związane z daną lokalizacją a nawet prześmiewcze nazwy danego miejsca.

  Dlatego podczas prowadzenia kampanii SEO dla stron lokalnych, stawiam również na pozycjonowanie w mapach, dążąc do tego, aby wizytówka mojego Klienta była jak najwyżej w wynikach wyszukiwania i aby internauci z okolicy mogli jak najłatwiej znaleźć adres lub bezpośrednio z nawigacji Google udać się do firmy/sklepu i tam dokonać zakupu.

  pozycjonowanie lokalne w google maps

  Istnieje możliwość optymalizacji i prowadzenia wizytówki w mapach Google bez posiadania strony. Adres firmy może mieścić się tez w biurze wirtualnym. Wszystkich zainteresowanych działaniami promocyjnymi mającymi na celu podniesienie pozycji w mapach Google zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

  Ile kosztuje pozycjonowanie lokalne i jak się je rozlicza? Jaki jest cennik?

  Niestety nie da się określić stałych ram kwotowych dla pozycjonowania lokalnego, dlatego każdy projekt wyceniam indywidualnie, po dokładnej analizie lokalnego rynku i oczywiście po dopasowaniu budżetu do oczekiwań Klienta.

  Wynika to z różnego stopnia konkurencyjności fraz, liczby konkurencyjnych firm w regionie, wielkości danego miasta a także samej branży.

  Działania w ramach pozycjonowania lokalnego rozliczam w modelu abonamentowym (lub abonament + ustalona premia od wyników). Oznacza to, że po dokonaniu wstępnej analizy konkurencyjności fraz dla danego regionu, określam realną miesięczną kwotę, która pozwoli na prowadzenie działań SEO i zdobycie jak najwyższych pozycji dla strony. Zawsze wykonywany jest na początku współpracy audyt seo.

  Co powinno znaleźć się na stronie www i w wizytówce?

  Należy wypełnić wszystkie pola (dane adresowe) ale przede wszystkim:

  • numer telefonu – potencjalni klienci będą dzwonić
  • adres firmy – aby klienci w najbliższej okolicy mogli sprawdzić dojazd
  • godziny otwarcia
  • opis firmy – zawrzyj w nim profil działalności

  Oferta na pozycjonowanie lokalne – zapraszam do kontaktu

  Nazywam się Paweł Gontarek (w branży znany jako Zgred), od ponad dekady specjalizuję się w marketingu online i pozycjonowaniu stron. Jestem prelegentem na wielu branżowych konferencjach i festiwalach oraz prowadzę szkolenia z zakresu SEO i marketingu online. Na co dzień zajmuję się prowadzeniem kampanii pozycjonerskich moich Klientów (zarówno dużych sklepów online i mniejszych, lokalnych firm).

  Jeżeli chcesz, abym kompleksowo zajął się kampanią pozycjonerską Twojej firmy – zapraszam do kontaktu po darmową wycenę i przedstawienie szczegółów współpracy.

  Jeżeli szukasz dobrego specjalisty w swojej dziedzinie, który wie, co robi i robi to dobrze, zdobywając swoim Klientom nie tylko najwyższe pozycje w Google, ale również generując wartościowych ruch na stronę, większy przychód i szansę rozwoju firmy – zapraszam do kontaktu!

  Pozycjonowanie lokalne pozwala na zwiększenie widoczności w wynikach powiązanych z siedzibą firmy lub biura w danej miejscowości. Dzięki temu firma pojawia się w mapach Google.

  Wizytówka Google Moja Firma jest narzędziem bezpłatnym i założyć je może każdy. Prowadzenie wizytówki samej wizytówki może być już usługa płatną - to zależy co jest do wykonania.

  Dla każdego biura (oddziału) powinna być założona osobna wizytówka i skojarzona z odpowiednią podstroną w serwisie.

  Zainteresowany?
  Skontaktuj się ze Mną!

  Zapytaj bezpłatnie i poproś o wycenę. Odpowiem na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Pamiętaj, że warto pytać bo to nic nie kosztuje.