fbpx

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepów internetowych – oferta na działania SEO

Każda strona www charakteryzuje się unikalnym językiem oraz umieszczonymi w odpowiednich miejscach treściami, takimi jak meta dane, tytuł, słowa klucze i znaczniki.

Jeżeli wymieniona powyżej elementy nie zostaną wprowadzone prawidłowo, strona może dużo stracić, szczególnie w kwestii jej promocji. Niezwykle ważne jest więc odpowiednie zoptymalizowanie strony, ponieważ właśnie ten proces toruje drogę do jak najlepszego pozycjonowania strony.

Efekty optymalizacji i pozycjonowanie sklepu internetowego

Optymalizacja to nie tylko ingerencja w rozpoznawalnym przez roboty wyszukiwarek internetowych kodzie strony, ale także wszelkie zmiany związane z jej treścią ? czyli tym, co widzą odwiedzający ją internauci. Dobra strona internetowa musi zachęcać do jej przeglądania, a także być czytelna i spójna, jeśli chodzi o treść.

Dzięki odpowiedniej optymalizacji i pozycjonowaniu sklepów internetowych, stron firmowych oraz innych witryn otrzymujemy lepszą jakość przejawiającą się w funkcjonalności, a także łatwej dostępności dla robotów wyszukiwarek. Aby uczynić korzystanie ze strony jeszcze przyjemniejszym oraz utrzymać jej promocję na wysokim poziomie, konieczne jest zadbanie o odpowiednią optymalizację.

Optymalizacja z najlepszymi specjalistami

Oferujemy odpowiednią optymalizację stron internetowych, aby uczynić ich reklamę jeszcze bardziej efektywną:

  • dokonujemy analizy całego sklepu internetowego, sprawdzamy jego czytelność dla robotów indeksujących
  • sprawdzamy liczbę oraz jakość wewnętrznych linków, oraz definicje meta tagów, dokonujemy analizy treści zawartej na stronie
  • przeprowadzamy właściwą optymalizację strony, uzupełniamy ją pasującymi słowami kluczowymi, rozmieszczonymi w odpowiedniej ilości oraz formie
  • doprecyzowujemy kod serwisu internetowego, by stał się przejrzystszy dla robotów internetowych, wybieramy i publikujemy znaczniki
  • sprawiamy, by sklep był czytelniejszy i wygodniejszy w użyciu oraz szybciej się wyświetlał
  • Dobra optymalizacja strony zapewni o wiele lepszą jej promocję, dlatego zanim przejdziemy do działań reklamowych, warto zająć się nią w pierwszej kolejności.
  • budżet niezbędny na pozycjonowanie sklepu internetowego: od 1900 zł netto

Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces długotrwały i złożony – obejmuje bardzo wiele działań, które mają przynieść długotrwałe efekty. Przy sklepie pracujemy wspólnie: Ty, jako właściciel, oraz Ja jako seowiec.

Jak długo trwa pozycjonowanie sklepu internetowego?

Bardzo trudno jest odpowiedzieć wprost jak długo trwa wypozycjonowanie sklepu, ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. Mogę powiedzieć, że pierwsze wyniki pojawią się po 6-9 miesiącach. Ale proces ten może też zająć więcej czasu.

Czy rozpoczynając pozycjonowanie sklepu dostanę audyt?

Zawsze rozpoczynając pozycjonowanie dowolnej witryny wykonuję audyt SEO i dostarczam go klientom do wdrożenia. Nigdy nie wdrażam audytu, ale jestem do dyspozycji i nadzoruję jego wdrożenie.

Od czego zależy cena pozycjonowania sklepu?

Na cenę ma wpływ wiele czynników m.in. konkurencja w branży oraz jej trudność, wybrana strategia np. im więcej potrzeba treści (contentu) tym pozycjonowanie będzie droższe, od samej wielkości serwisu - inaczej pozycjonuje się sklep z 100 produktów a inaczej z 10.000 produktów.

Jak rozlicza się pozycjonowanie sklepu?

Cały proces rozliczam w dwóch formach - abonamentowej, czyli stała opłata co miesiąc za wykonaną pracę; lub mieszanej - abonament plus success fee np. od wielkości dostarczonego ruchu. Nie rozliczam się za efekt od pozycji, ale je monitoruję.

Czy dla sklepu trzeba założyć bloga?

Zdecydowanie tak. Jest to inwestycja niezbędna w budowaniu SEO dla całego sklepu.

Z jakich narzędzi korzystasz przy pozycjonowaniu sklepu?

Z wielu dostępnych na rynku polskim i zagranicznym. Jednakże bez dostępu do statystyk z Google Analytics oraz, przede wszystkim, z Google Search Console, pozycjonowanie będzie dość trudne do wykonania.

Czy sklep mogę pozycjonować sam?

Tak, jest to możliwe. W taki przypadku pozostaję do dyspozycji w charakterze zewnętrznego konsultanta. Mogę też przeszkolić Ciebie oraz Twoich pracowników.

Zainteresowany?
Skontaktuj się ze Mną!

Napisz do Mnie. Odpowiem na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Pamiętaj, że warto pytać bo to nic nie kosztuje.