Kampanie SEM oraz Reklama Google Ads

Kampania SEM – Google Ads – zainwestuj w skuteczny kanał marketingowy i wyprzedź konkurencję!

Chcesz podnieść konwersję w sklepie internetowym? Zależy Ci na tym, aby więcej użytkowników odwiedzało stronę internetową Twojej firmy? A może Twoim celem biznesowym jest zwiększenie świadomości marki lub promocja konkretnego produktu? Przekonaj się, jakie efekty przyniosą reklamy Google Ads!

Kampania Google Ads to skuteczny sposób na promocję firmy w sieci. Z wyszukiwarki Google korzysta ponad 90% internautów. Widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania pozostawia wiele do życzenia, a nowych klientów chcesz pozyskiwać od zaraz? Zainwestuj w reklamy Google Ads!

  Wypełnij i wyślij formularz. Nasz zespół sprzedaży skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
  Co to jest kampania Google Ads?

  Reklamy Google Ads są jedną z możliwości dotarcia do odbiorców zainteresowanych usługami lub produktami Twojej firmy. Kampanie linków sponsorowanych charakteryzują się wysoką skutecznością. Dlaczego? Ten kanał marketingowy daje możliwość tworzenia spersonalizowanego przekazu reklamowego, ukierunkowanego na konkretną grupę docelową.

  Zależy Ci na szybkim efekcie kampanii marketingowej? Postaw na reklamy Google Ads! Stworzę dla Ciebie strategię reklamową dostosowaną do profilu działalności Twojej firmy. 

  Jakie są dostępne formaty reklamy Google Ads?

  kampanie google ads formaty

  System reklamowy Google Ads to wielopłaszczyznowe możliwości kreowania przekazu reklamowego w sieci. Jednak w reklamie, podobnie jak w życiu, chwytanie się każdej dostępnej opcji może nie przynieść zamierzonego rezultatu. Strategia działań marketingowych powinna być dostosowana zarówno do profilu działalności Twojej firmy, jak i do wielkości budżetu przeznaczonego na reklamę. 

  Realizuję dla klientów wszystkie rodzaje kampanii Google Ads. Prowadzisz działalność usługową na rynku lokalnym? Działasz w branży e-commerce i chcesz wypromować swój sklep internetowy? Skorzystam ze swojego wieloletniego doświadczenia i zaplanuję optymalną strategię reklamową dla Twojej firmy.

  Kampanie Google Ads w sieci wyszukiwania

  To najpopularniejszy format reklamy Google Ads, często wybierany zarówno przez przedsiębiorców z branży usługowej, jak i e-commerce. Reklama wyświetlana jest w wynikach wyszukiwarki Google, na podstawie słów kluczowych określonych w ustawieniach. 

  Nieustanna optymalizacja kampanii reklamowej SEM prowadzona na podstawie szczegółowej analizy efektów jest w stanie wygenerować wartościowy ruch dla Twojej strony internetowej. Jedną z niewątpliwych korzyści jest sposób rozliczenia. Opłata pobierana jest nie za samo wyświetlenie tekstu reklamowego, lecz dopiero w momencie, gdy użytkownik kliknie link prowadzący do Twojego serwisu (system PPC – Pay Per Click).

  Kampanie w sieci reklamowej

  W przeciwieństwie do reklam tekstowych wyświetlanych w SERP-ie, reklamy graficzne (banery) pojawiają się na stronach partnerów Google. Są to serwisy o tematyce zbliżonej do przekazu reklamowego, co znacznie zwiększa ich skuteczność (np. reklamy graficzne sklepu rowerowego wyświetlą się użytkownikom przeglądającym newsy w serwisie kolarskim).

  Co więcej, graficzne reklamy Google Ads możesz kierować na konkretnych użytkowników, precyzując w ustawieniach m.in. lokalizację docelowego odbiorcy, jego wiek czy zainteresowania. 

  Kampanie produktowe Google Ads

  Ten format reklamy został stworzony z myślą o branży e-commerce. To potężny oręż w walce o potencjalnego klienta. Kampania reklamowa z listą produktów nastawiona jest na promocję oferty sklepu internetowego. Produkty nie są jednak dobierane losowo – algorytm wyszukiwarki dba o to, aby wyświetlana była oferta dopasowana do intencji zakupowej internauty.

  Jak to działa? Pozostańmy przy tematyce reklam dla sklepu rowerowego. Użytkownik wpisuje w pole wyszukiwarki frazę „kask rowerowy damski” – w odpowiedzi otrzyma wyłącznie reklamy kasków dostępnych w Twoim sklepie, a nie np. reklamy zapięć rowerowych. Potencjalny klient od razu zobaczy nie tylko zdjęcie produktu, lecz również jego cenę. Jeśli oferujesz asortyment w atrakcyjnych cenach, to już na wstępie zyskujesz przewagę nad konkurencją!

  Remarketing

  Remarketing to sposób na pozyskiwanie użytkowników, którzy już odwiedzili Twoją stronę internetową, lecz z jakichś przyczyn nie domknęli sprzedaży. Zanim konsument zdecyduje się na określony zakup, często przegląda oferty konkurencyjnych sklepów internetowych. Zawalcz o każdego potencjalnego klienta. Zadbaj o to, aby wyświetlały mu się „przypominajki” z Twoimi produktami. 

  Chcesz osiągnąć wyznaczone cele biznesowe, jednak nie wiesz, jaki format reklamy wybrać? Powierz stworzenie i prowadzenie kampanii Google Ads w ręce specjalisty! Napisz do mnie, a odpowiem na każde Twoje pytanie.

  kampanie google ads - remarketing

  Jakie korzyści Twojej firmie przyniesie kampania Google Ads?

  Kampania Google Ads pozwala podnieść wyniki sprzedażowe. Pierwsze efekty możesz dostrzec już po kilku godzinach od uruchomienia kampanii, jednak jej pełny potencjał odkryjesz dzięki nieustannej optymalizacji działań reklamowych. 

  Uniwersalny przekaz reklamowy ma małe szanse powodzenia. Jeśli chcesz zdobyć klienta, musisz wczuć się w jego skórę i dopasować treść reklamy w taki sposób, aby był skierowany do ściśle określonej grupy docelowej. Reklamy Google Ads dają Ci taką możliwość! Możesz zdecydować o tym, na jakim obszarze geograficznym będą wyświetlane reklamy oraz w jakim czasie będą się pojawiały.

  kampanie-google-ads-korzysci

  Co zyskujesz dzięki kampanii Google Ads:

  • pozyskasz nowych klientów,
  • zwiększysz świadomość swojej marki wśród internautów,
  • wypromujesz konkretny produkt,
  • sam zdecydujesz o wysokości budżetu przeznaczonego na reklamę,
  • na bieżąco będziesz weryfikować skuteczność działań marketingowych,
  • osiągniesz zamierzone rezultaty w relatywnie krótkim czasie.

  Nie czekaj na ruch konkurencji. Dostosuj kanały promocyjne do swoich potrzeb i wykorzystaj potencjał reklam Google Ads. 

  Kiedy zdecydować się na reklamy Google Ads, a kiedy wybrać pozycjonowanie?

  Zarówno pozycjonowanie stron i sklepów internetowych, jak i kampanie Google Ads to drogi prowadzące do realizacji określonych celów biznesowych. Nie jest tajemnicą, że pozycjonowanie to proces wymagający czasu. Jeśli zależy Ci na szybkich efektach działań marketingowych, zainwestuj w kampanię linków sponsorowanych.

  Kampanie SEM Google Ads sprawdzi się:

  • w przypadku nowych stron internetowych, które nie generują ruchu z organicznych wyników wyszukiwania,
  • gdy zależy Ci na tym, aby zobaczyć pierwsze efekty działań promocyjnych w krótkim czasie,
  • gdy chcesz zainwestować w reklamy graficzne konkretnych produktów.

  Chcesz osiągnąć optymalne efekty kampanii marketingowej? Zdecyduj się na równoległe prowadzenie pozycjonowania i kampanii Google Ads. Gdy Twoja strona internetowa osiągnie wysokie pozycje w SERP-ie gwarantujące pozyskiwanie wartościowego ruchu przekładającego się na konwersję, będziesz mógł zrezygnować z reklam Google Ads.

  Cena za obsługę kampanii Google Ads: od 1199 zł netto.

  Masz pytania o ofertę? Skontaktuj się ze mną! Sprawdź, jak możesz rozwinąć swoją firmę dzięki kampanii reklamowej Google Ads.

  Główną zaleta kampanii SEM jest możliwość natychmiastowego pozyskiwania klientów (ruchu płatnego) do swojej strony internetowej w opozycji do SEO, gdzie na wyniki trzeba czasem czekać kilkanaście tygodni.

  Rozpoczynając działania reklamowe w Internetowej dla strony WWW reklama płatna jest pierwszym krokiem do uruchomienia sprzedaży w sklepie. Oczywiście po analizie słów kluczowych, celów do osiągnięcia, branży będziemy optymalizować kampanie tak aby osiągąć jak najlepsze efekty przy optymalnym budżecie.

  Zainteresowany?
  Skontaktuj się ze Mną!

  Zapytaj bezpłatnie i poproś o wycenę. Odpowiem na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Pamiętaj, że warto pytać bo to nic nie kosztuje.