Zakończyłem testowanie dodawarki do precli pod nazwą BlackPress.pl, o której wstępniak napisałem tutaj.

Start testu

Zostały uruchomione 3 projekty:

– dwa projekty na strony docelowe klienta

– jeden projekt na strony zapleczowe

Wyniki z dodawarki sa następujące (na 3355 prób):

P1: dodano 1707; do moderacji 205

P2: dodano 1967; do moderacji247

P3: dodano 1597; do moderacji248

Sprawdziłem poziom dostępności wpisów za pomoca ScrapeBoxa – we wszystkich projektach był on na poziomie  od 70% do 80%.

Brakujące 20-30%:

– Eror404 – precel nie działał poprawnie lub hosting padł;

– Timeout – niestety bardzo długi czas ładowania się precelkow – sprawdziłem kilka wyrywkowo – ładowaly sie ale po ok 40-50 sekundach lub 2-3-krotnym odświeżeniu requesta (magiczne F5)

– trafił sie sporadycznie brak wpisu – albo usunięty albo wypadł „po moderacji”

– niektóre „do moderacji” były już zaakceptowane ale nie poprawiałem wyników aby nie zaciemniać sobie obrazu skuteczności dodawarki.

Jakość

Jakośc precli jest różna z naciskiem na niska. Wiele precelków była „jechana” innymi dodawarkami np OmniAddem. Osobiście nie lubię precli znajdujących się na poddomenie-poddomeny-z-poddomeny glównej 😉 czyli a.b.c.d.e.gdziestam.pl

Indeksacja

Na chwilę obecną nie jestem w stanie opisać poziomu indeksacji. Wszystkie wpisy zostały przepingowane i zakomentowane za pomoca ScrapeBoxa. Podejrzewam, że indeksację będzie mozna sprawdzić dopiero po 2-3 miesiącach od testu. Doświadczenie „innych dodawarek” wskazuje, że po kilku meichcac precle się „wymienią” i linki znikną – ale taki urok systemu.

Skuteczność

Na chwile obecną niemożliwe do określenia. POzycje od tego co tu mamy na pewno nie wzrosną ;(

Czy się przyda

Moim zdaniem tak – takie systemu stosuję do linkowania długiego ogona (kilka linkow więcej do kolekcji) oraz do linkowania zapleczówek. Poza tym link stały to link 🙂 każdy da jakąś wartośc nawet mikrocząstkową.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. „Poza tym link stały to link 🙂 każdy da jakąś wartośc nawet mikrocząstkową.”

  Tak, tylko trzeba sobie tak wybrać narzędzia, aby nie spędzić 90% czasu nieefektywnie, bo doba za krótka 😉

  Dzięki!

 2. Czytam kolejne wyniki testów tu i tam i tak się zastanawiam nad sensem powstawania kolejnych dodawarek (pomijam wszystkie inne aspekty i chce się skupić na jednym a mianowicie nad bazą katalogów jakie mają). Dodawarki powstają jak grzyby po deszczu tyle, że co z tego jeśli mają albo tą samą bazę katalogów albo nową listę gorszą od pozostałych?

 3. Zgredzie, mam pytanie bo nie widzę tej informacji (być może wiek już nie ten) w jakim czasie zostało to dodane(ile trwał proces od zlecenia projektu do ostatniego wpisu)

 4. Dlaczego te wszystkie dodawarki mają niską skuteczność ? Może dlatego że większość z tych precli jest bombardowana różnymi automatami a nie jest podlinkowana może tak być ?

 5. Przede wszystkim, czy korzystałeś z opcji odsiewu precli według site’a ? Ta opcja jest od jakiegoś nie całego miesiąca i dopiero ona wprowadza pewną selekcje. Jednak z tego co widzę to zacząłeś test kilka miesięcy temu więc tej opcji pewnie nie uzwględniłeś? Według mnie postawienie wymogu ilości site’u dla precli to strzał w dziesiątke.

  • Nie odsiejesz precli w tym projekcie … dopiero po jego wykonaniu więc de facto i tak je masz. NIe sprawdzałem, czy precel jest zbanowany bo na to za wcześnie. Test na tym etapie nie da odpowiedzi co jest dobre z tych precli.

 6. Cholera, niektórzy czytelnicy tego bloga mają przeoryginalne ksywy 😛 I nawet nie spojrzą, że to no follow 😉

 7. Dobym projektem był ten z preclami dodawanymi przez userów, ale coś się wysypał. tam precle były nie jechane aderami

 8. Przydac sie przyda, ale minimum wzajemnego poszanowania tez, mozna sie podpisywac ksywa/imieniem, a nie nazwą przedmiotu 😛

 9. @zgred – plotki ma rację, od niedawna jest opcja dodawania tylko do precli o site większym niż podany podczas tworzenia zadania.

  @goldenword – planujemy także wprowadzić taką opcję, jednak aktualnie nasze prace skierowaliśmy na inne funkcjonalności.

  Jeszcze tylko małe sprostowanie odnośnie liczb podanych w samym artykule. Część precli miało problem z poprawnym działaniem w zeszłym tygodniu. Wczoraj sprawa się poprawiła i system kolejnych fal nadgania ilość dodanych wpisów. Nie będziemy podawać dokładnych liczb (w końcu to są zadania zgreda), ale liczba dodatkowych wpisów nie jest mała. Jeśli zgred będzie chciał to napisze jaki jest ostateczny wynik.

  Co do jakości precli to nie ukrywamy tego, że są to publicznie dostępne precle. Wiele ma niską jakość, jednak zdarzają się perełki z całkiem niezłą mocą. Przy okazji planujemy wprowadzić precle dostępne tylko dla klientów naszego systemu.

  Dzięki zgredzie za obiektywną opinię 🙂

 10. Czyli stan na dzisiaj:

  P1: dodano 2091; do moderacji 213
  P2: dodano 2168; do moderacji 250 (tu raczej nic już się nie ruszy)
  P3: dodano 2054; do moderacji 268

  • @Aneusz: publiker/omniadd ze znanych mi – ale i tak trzeba te precelki grupować. Ogólnie jeśli chcesz po prostu dobierać pojedynczo to albo napiszesz sobie skrypcik albo kupisz/znajdziesz jakieś narzędzie pokroju LFE do tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły