Zostałem zaproszony do testowania dodawarki do precli pod adresem www.blackpress.pl. Po udanym wykreowaniu konta i dodaniu punktów moim oczom ukazał się panel administracyjny, który jest troszkę podobny do innych mi znanych dodawarek. W sumie jest to pozytywny plus bo intuicyjnie wiem gdzie co jest.

Na dzień dobry chciałem sobie przygotować kilka zestawów w dodawarce i późniejszego ich „puszczenia” – tutaj niestety nie mam możliwości takiej, ktora IMHO byłaby przydatna. To znaczy przygotowuję sobie kilka zestawów – obok każdego mam przycisk „Kataloguj” i leci. Dzięki takiemu rozwiązaniu punkt zabierany byłby wówczas, gdy wcisnę „Kataloguj”. W BlackPress punkt jest zdejmowany w momencie wciśnięcia przycisku dającego możliwosć przygotowania zadania… Ale może to kwestia przyzwyczajenia.

Po przygotowaniu już danych do katalogowania (mieszany tekst, tytuł, kategorie etc…) miałem do wpisania opcję ile dodawać dziennie. I to co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to możliwość oznaczenia czy liczba np 50 dodawań dziennie dotyczy wszystkich prób (włącznie z zakończonych porażką) czy też TYLKO prób zakończonych opublikowaniem wpisu w precelku.

Co do kategorii – może by zebrać bazę kategorii i napisać mały SUGGESTER, który po wpisaniu iluś tam literek sugerowałby (pokazując jednocześnie) jakie kategorie wybrać ?

Po zapisaniu całości zadania wpis jets od razu katalogowany (tak wnioskuję po kręciołku i napisie „zadanie w toku”).

Na razie tyle mojego – za kilka dni wypowiem się co do skuteczności, jakości i innych możliwości jak tylko będę miał możliwość przestudiowania raporty z preclowania.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Miło nam, że zgodziłeś się na przetestowanie naszego systemu.

  Chcielibyśmy tylko uściślić kilka informacji podanych w powyższym artykule.
  Punkt jest zdejmowany w momencie zapisania gotowego zadania w naszym systemie.
  Druga sprawa to kręciołek 🙂 Jak Zgred zauważył przy zadaniu wyświetlany jest spinner, jednak oznacza on, że zadanie nie zostało jeszcze całkowicie zakończone (dodane do wszystkich precli), a zadanie nie jest wykonywane od razu, lecz dopiero w nocy. Przyznajemy, że może być to mylące i zastanowimy się nad zmianą tej ikony.

 2. @BlackPress.pl
  przez 5 min szukalem na waszej stronie co oznaczaja pakiety i punkty i nie znalazlem..

 3. Punkty pozwalają na stworzenie zadania dodawania tekstów do precli.
  1 punkt = 1 zadanie = ok 2000 dodanych precli.

 4. Poczekam na opinię Zgreda co do skuteczności i jeśli będzie ok to stuprocentowo wypróbuję, bo 18 zł za 2000 precli to przy sporej skuteczności niewiele:)

 5. Blackpress.pl – Z tymi 2000 dodanych to przesadziłeś. Mam zakończone zadanie gdzie dodanych 1079 i oczekujących na moderację 105. Nie wiem jak wyjdzie Zgredowi ilość dodanych, ale moja wygląda jak napisałem.

 6. wojtecki1 – ok 1100 na 2000 to i tak całkiem nieźle, może nie szał, ale już całkiem całkiem

 7. piterzx – pełna baza ma:
  „Aktualnie w naszej bazie znajduje się 2866 precli, jednak część z nich może nie działać, dlatego każdy artykuł jest dodawany do ok. 2000 różnych stron.” – to cytat ze strony projektu.
  I to samo napisał wyżej BlackPress.pl – 2000 dodanych.
  Tylko sprostowałem ilość nie wnikam w pozostałe parametry. To oceni Zgred 🙂

 8. @wojtecki1 – już kiedyś na PiO tłumaczyliśmy tę sytuację. Przez dłuższy czas, duża część precli przestała działać, jednak od jakiegoś czasu znowu wróciły do normy. Dzięki temu ilość dodanych tekstów mocno skoczyła do góry.

  Przy okazji Twoje zadanie zakończyło się ponad miesiąc temu, a od tego czasu dość sporo się zmieniło.

 9. wojtecki1 – ok, rozumiem 🙂 Zgred oceni, ale ja się prywatnie zastanawiam czy nie przetestować też tego samemu na swoim zapleczu. Do stałej pracy jasne, że się inne rzeczy wykorzystuje, ale nawet jak mi doda 1000-1500 to jak na projekt „otwarty” to IMHO w miarę nieźle jest… A warto się z nowinkami (no powiedzmy, że nowinkami :P) zapoznać. Także chyba potestuję samemu, a Zgreda opinii oczywiście bardzo chętnie wysłucham 🙂

 10. No to chyba warto by było puścić jeszcze raz takie „niedorobione” projekty ? Z tego co pamiętam jak puszczałem projekt to chyba też miało być ok 2000 precli ?

  • ciężko dogodzić wszystkim. ogólnie rzecz ujmując takie OPEN PROJECT PRECEL PAGES kończą marnie bo gawiedź nie potrafi o nie zadbać.

 11. Na moich 2000 prób dodania tekstu do precelków, z jakieś 1500 przeszło.

  Skuteczność całkiem niezła, tylko jedna rzecz psuje wszystko – precle są kiepskiej jakości, subdomenki, małe moce, pewnie niedługo przekierowania porobią admini.

  Jakby bazę dało się jakoś posortować, wyczyścić, to by było wszystko cacy.

 12. @Kinger
  W zeszłym tygodniu została wdrożona możliwość określenia minimalnego site precli do jakich ma być dodawany artykuł. Może to rozwiąże Twój problem?

 13. Pomysł ciekawy jeśli chodzi o site, częściowo rozwiązuje to tzn. mój problem.

  Ja tylko chcę, „by żyło się lepiej – wszystkim” i dlatego mówię, co moim zdaniem może pomóc we wzmocnieniu listy precli. A przecież chodzi Wam o dobro klientów, więc warto pozbyć się precli, które znikną za pewien czas. Tak, tak, wiadomo, tego nie da się w pełni przewidzieć, ale jeśli widzi się stronę typu *******.pl, to jasne jest to, że długo nie pociągnie. Skąd wynoszę takie wnioski? Z doświadczenia – na ponad 2k precli sprawdzonych z tak pewnych źródeł jak PiO, w których admini zaklinali się na wszystkie świętości, że ich strona nie zniknie, ile przetrwało próbę czasu? Jakieś 200.

  I moim celem nie jest jakaś antyreklama, nie, nie, Wasz projekt mi się podoba i chcę po prostu, by był jak najlepiej dopracowany 🙂

 14. @Kinger: Cieszymy się, że nasz projekt podoba się użytkownikom. Odnośnie Twojej propozycji związanej z odfiltrowaniem naszej bazy, to jest dokładnie jak napisałeś. Nie da się przewidzieć czy dany precel będzie działał jeszcze kilka dni czy może kilka lat. Można zakładać, że blogi na subdomenach są mniej wartościowe, jednak z naszych doświadczeń wynika, że spora część takich precli jest bardzo dobrze zaindeksowana i działa bardzo stabilnie, dlatego nie będziemy wyrzucali z naszej bazy działających precli (zakładamy czyszczenie bazy z precli, które przestaną działać na dłuższy czas).

  Dodatkowo informacja dla wszystkich użytkowników oraz zainteresowanych:
  Do naszej bazy zostało dodanych ponad 400 nowych precli. Zadania, które jeszcze nie zostały zakończone automatycznie zostaną dodane do nowych serwisów.

  • Nie testowałem ale jeśli chcesz napisać recenzje i umieścić pod swoim nickiem to chętnie dam dostęp. Z linkiem jakimś oczywiście 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły