W poprzednim artykule o przekierowaniu 301 napisałem kilka porad co i jak zastosować. Dziś garść problemów, z którymi mozna się spotykać:

1. czy 301 z 'gołych’ domen przenosi moc linków na domenę docelową

Nie. Aczkolwiek są dwie szkoły. Pierwsza mowi o tym aby choć przez chwilę pozycjonować nową witrynę linkami „w miare naturalnymi”, otoczyć domenę tematycznością i dopiero wtedy wykonac 301. Druga szkoła mówi, żeby posadowić na witrynie jakis mniej lub bardziej „rozgarnięty” content i przez okres 3-4 miesięcy pozycjonować i dopiero wtedy robić przekieorwanie 301. Wspomniany okres jest wystarczający do zbudowania jako takiej marki domeny, zdobycia linków etc…

Jestem zwolennikiem szkoły drugiej.

2. 301 nie przenosi na ślepo mocy linków

I tak i nie … jednakże patrząc na punkt #1 niniejszego artykułu stwierdzam, że wolę zbudować witrynę, trochę ja pociagnąć i dopiero wykonac 301. Ślepa czyli nowa domena nie da nam żadnego przełożenia (no chyba, że podamy 1MIO linków ale musiałyby byc wszystkie tematyczne).

3. Czy domeny używane do przekierowania są rozłączne

Tak. Za każdym razem możesz pozycjonowac obie domeny więc sa to dwa oddzielne „organizmy” internetowe. Któres zawsze może dostać bana, filtr etc…

4. Czy 301 przenosi filtr

I tak i nie. Jeśli zrobisz 301 z domeny zafiltrowanej i przeniesiesz zawartośc na nową domenę to dość szybko załapiesz filtra na nowej domenie – przycyznę filtra trzeba usunąć. Jesli zmienisz zawartośc, nawet pokusisz się o zmianę struktury linków jest duża szansa, że filtr nie zostanie przeniesiony.

5. Czy da się pozycjonwoac poprzez 301.

Tak, jak najbardziej. Można zastosować trick: bierzemy 20 domen, powiesimy tam jakiś content, wypozycjonujemy a następnei z każdej domeny robimy przekeirowanie 301 na stronę pozycjonowaną (najczęściej klienta). Jak się klient opóźni z płatnościa mam szybka i jednoznaczną kontrolę – zdejmujemy 301 i mowimy klientowi PAPA.

6.  Jak sprawdzić domenę z 301 i bez

Komenda „info:www.domena.pl” w Google można sprawdzić czy domena ma 301 czy nie – polecenie to wyświetli nam domenę docelową. Czy da się sprawdzić skąd biegnie 301 ? Tak jeśli ktoś wykona przekeirowanie w ramach tego samego IP – wystarczy narzędziem reverse IP tools sprawdzić jakie domeny wiszą na danym IP i posprawdzać.

7. Czego używac do mocnego, szybkiego wykonania 301

Linków „generycznych” ale nie blastów. Blasty po pewnym czasie jak najbardziej tak. Lepsze korzyści przynosi „sprawne” użycie SWLi.

Pamiętaj:

a). rób swoje testy

b). 301 ma za zadanie przenosić moc linków więc przed wykonaniem przekierowania bądź cierpliwy i zbuduj linki do nowej domeny

Artykuł powstał pod wpływem kilku dyskusji na forum.optymalizacja.com

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły