W temacie dodawarek do wyboru mamy sporo różnorodnych narzędzi. Ja używam zaledwie kilku z nich. Poniżej przedstawiam swoją własną ocenę i zastrzegam sobie, że każdy czytający może się z tą oceną zgodzić bądź nie. Są to moje własne spostrzeżenia i uwagi. Piszę co mnie boli a co mi się nie podoba.

1. SEOBOHATER

Jest to oprogramowanie służące do półautomatycznego katalogowania stron – wbijania ich do katalogów oraz wordpressów. To co jest dla mnie najważniejsze to:

– w każdej chwili mogę wprowadzać zmiany do baz

– każdy katalog/WP mogę sobie ocenić (dobry, zły lub brzydki hehe)

– oznaczyć czy witryna pobiera opłaty za wpis lub jest darmowy, czy jest moderowana

– po dokonaniu wpisu oznaczam sobie czy witryna ma status OCZEKUJĄCY na akceptację, czy tez już od razu jest zaakceptowana

– od niedawna wpis zaakcetpowany mogę „w locie” przepingować SB PINGERem

– SB ma wbudowaną mieszarkę tekstów, dzięki czemu w locie można generować opis, tytuły, anchory

– bardzo pomocna jest opcja podświetlania specyficznych słów przy katalogowaniu np oznaczać kategorie do ktorych chcemy zamieścić wpis

Wymagania: komputer z Windowsem, aplikacja pracuje lokalnie na komputerze.

Do czego się nadaje: do katalogowania zarówno witryn klienta oraz zaplecza (raczej tego wartościowego). Zaplecze spamerskie lepiej katalogować narzędziem poniżej 😉

Podsumowanie: program jest mi bardzo pomocny przy katalogwaniu. Jego cenę na poziomie obecnym 89zł oceniam jako bardzo przystępną.

2. OmniADD

W sumie jeśli powiem, że jest to niezły kombajn do katalogowania witryn to nie powiem tego na wyrost. W zasadzie na chwilę obecną narzedzie jest non stop ulepszane. Do dyspozycji jest:

– katalogowanie w WebMini, Qwebach (ojej to jeszcze to coś istnieje ???), mocnelinki, freeglobes, otwartymini, easydir, OmniPress

– to co mnie urzekło to możliwość dodania z automatu do czytników RSS swojego kanału – rewelka !

– wpisywanie artykułów do wordpressów, zarówno tych publicznie dostępnychm jak i prywatnych (omniAdd oferuje możliwość zdefiniowania swoich własnych WordPressów i wpisywanie do nich tesktów).

– mieszarka (mikser) – podobnie jak w Seobohaterze

– istnieje możliwość wykonania (właściwie spamowania) dodania linków z witryną katalogowaną do komentarzy (nie testowałem zagadnienia – nie jestem fanem takich „inwazyjnych” metod).

To tylko niektóre propozycje programu. Obecnie przy zakupie dodatkowego oprogramowania omniPing (do pingowania wpisów) omniAdd integruje się bezpośrednio ze wspomnianym programem pingującym – ułatwia to cholerycznie pracę 🙂 🙂 🙂

Wymagania: hosting – aplikacja pracuje na serwerze z PHP/MYSQ-lem

Do czego się nadaje: do katalogowania – przeważnie zaplecza. Witryn klienta raczej bym tym nie katalogował (oczywiście kwestia podejścia do zagadnienia). Ale przyznam się, że „długi ogon” klienta wszedł świetnie 🙂

Podsumowanie: kupić ! polecam bezwzględnie osobom posiadających kilku/nastu/set klientów – przydatne. Dla osób posiadających ledwo kilka stronek wydatek 350 zł może okazać się zbyt duży (plus omniPing 150zł – daje to 5 stówek).

3. Pozycjo.net/Espress

W zasadzie nie wiem co napisać o tym „czymś” – gdybym napisał, że oba serwisy są do …piiip… to nie skłamię. Starajac się znaleźc plusy obu serwisów to … ojej chyba tylko tyle, że mam parę linków więcej.

Niestety baza precli, wordpressów czy czegoś co tam jest nie napawa mnie optymizmem.

Mój test polegał na:

– wrzuceniu 3 witryn (wykonane)

– skatalogowaniu (wykonane)

– podjęciu wszystkich linków do pliku tekstowego i wrzuceniu tego jako projekt do SB PINGERa (wykonane)

– kilka dni zajęło mi pingowanie wszystkich linków

Efekt … pomimo wielokrotnego pingowania wpisów blisko 80% wpisów nie zostało zaindeksowanych.

Baza WP-ków i domen to większość poddomeny poddomen w poddomenie czyli a.b.c.domena.pl – co mnie po prostu odstrasza. Rozumiem, że większość to domeny regionalne (bo są najtańsze) ale skoro nie daje się tego zaindeksować to nie warto się tam pchać.

Wymagania: trzeba opłacić dostęp – kupuje się punkty – 1 punkt to możliwość dodania 1 projektu

Do czego się nadaje: katalogowanie … yyy ale tylko zaplecza …

Podsumowanie: każdemu proponuję ZAWSZE przetestować to co Zgred neguje żeby powziąć decyzję samemu. Ogólnie ja omijam szerokim łukiem oba narzędzia.

Przyznam szczerze, że poza Seobohaterem i OmniAdd-em nic więcej nie używam. Do moich zadań w zupełności mi te dwa narzędzia wystarczają. Jak kupię Publikera to go opiszę 🙂

edit: zmiana – podobno nie mam projektu w Pozycjo.net więc się nie mam prawa wypowiadać – a kto wie co ja mam i gdzie ?

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Pozwolę sobie skomentować – bo sam temat jest na tyle ciekawy, że warto go uzupełniać w sposób subiektywny, co da ostatecznie bardziej obiektywny obraz 😉

    Pozycjo.net – to akurat właśnie testuję, więc raczej mam prawo się wypowiedzieć. Uważam, ze samo narzędzie jest naprawdę dobre. Przejrzyste, logiczne, robi to, co powinno. Nie trzeba bawić się osobiście w pingowanie jak to robiłeś – ma do tego wbudowany automat, który działa w sposób zadowalający.
    Problemem programu nie jest sam program, lecz dość kiepska baza katalogów oraz momentami „przytykanie” się skryptu (podejrzewam, że z winy serwera). Jeśli autor nad tym popracuje – nie za bardzo będzie się do czego przyczepić.

    W wolnym momencie być może jeszcze coś na temat półautomatów, które miałem okazję testować.

    Na tę chwilę wypada jednak przestrzec przed zakupem półautomatu SK (bo strona działa i istnieje jeszcze chyba możliwość zakupu). Support żaden, obecna funkcjonalność w porównaniu do SB czy SL na poziomie kamienia łupanego, aktualizacji softu i bazy katalogów nie ma od wielu miesięcy. Projekt prawdopodobnie w ogóle „zdechł”, więc wypadało by ze strony autorów oficjalnie to ogłosić, przeprosić użytkowników za to, ze dali się naciągnąć na kasę i zlikwidować stronę lub zablokować możliwość złożenia zamówienia.

  2. No tak. Tylko jak stworzyć listę dobrych precli i katalogów? Czy korzystać z ogólnodostępnych, a jeśli tworzyć samemu to na co zwracać uwagę? Może to temat na kolejny artykuł ?

    Pozdrawiam

  3. Potwierdzam, że omniAdd to najlepsza dodawarka. Strasznie szybko się rozwinęła i miałem okazję kupić ją jeszcze w cenie 150 złotych 🙂

    • Stety albo nie – jeśli nie używam jakiegoś oprogramowania nie chce o tym pisać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby ktoś opisał go pod swoim szyldem. Tylko w sposób w miarę subiektywny.

  4. No, jeśli Zgred sam proponuje, to ja mogę opisać nieco SL + jeszcze coś godnego uwagi – czekam tylko na najaktualniejszą wersję, bo soft ostatnio nieco się u mnie „przykurzył” 🙂

  5. Przy omniAdd cytuje:
    „Wymagania: trzeba opłacić dostęp ? kupuje się punkty ? 1 punkt to możliwość dodania 1 projektu”

    O jakich Ty punktach piszesz?

  6. Koniecznie zrób test porównawczy publikera i omniadd – przecież to konkurenci. Brakuje też innych ręcznych dodawarek np. SEO Light.

    • Na razie nie przewiduję zakupu Publikera/SL – opisuję tutaj to co robię Ja z praktycznego punktu widzenia. Specjalnie dla testów może kupię inne oprogramowania ale nie jest to dla mnie priorytet.

      Podtrzymuję kwestię, że jeśli ktoś chce dodać opis jakiegoś narzędzia (bez BHS) to chętnie go umieszczę wraz z adnotacją o jej/jego autorstwie i jej/jego linkami DF 🙂

  7. hej, powstalo juz kilka nowych dodawarek, moze warto byloby je tez opisac jako iz sa znacznie tansze niz opisane powyzej (np do webmini, bodajze 50 zl)…

    warto jeszcze wspomniec ze eweblink ma dodawarke do webmini (choc bez mieszania tekstu i max 10 dziennie)

    poza tym bym dodal jeszcze cos o supporcie, bo to czesto wazny aspekt przy kupowaniu softu

  8. Kurcze, te arty Zgreda, są zajebiste. Właśnie mnie zachęciłeś do kupna SeoBohatera 🙂

    Serdecznie Pozdrawiam

  9. Witam
    Używałem różnych skryptów i programów z różnym efektem, jedno wiem:
    Jeśli dodawać to do katalogów niezagrożonych banem ze względu na śmieciowe treści.
    Polecam katalogi odporne na spam i automaty, doskonałym rozwiązaniem są katalogi z koniecznością logowania.

    Przykłady : oraz
    Na jednym koncie można edytować wiele wpisów ? dla mnie to istotne ze względu na wiele stron dodawanych i konieczność dokonywania zmian w opisach.
    Ręczne katalogowanie, potwierdzenie rejestracji itd jest uciążliwe ale co jakiś czas okazuje się że katalogi zaniedbywane lub zasypane automatem znikają. Inna sprawa, że często są ignorowane przez wyszukiwarki. Dlatego stawiam na katalogi z rejestracją.

  10. Wszystko fajnie, ale dlaczego nie ma w opisie seoaddera myślałem, że to najbardziej znany w Polsce projekt, chyba powinien znaleźć się w tym zestawieniu.

    • To bardzo proste – program jest bezwartościowy. Ubóstwiam spamerów co odgrzebują stare śmieci i próbują za wszelką cenę sprzedać śmiecia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły