Z wiekiem człowiek zawsze uczy się czegoś nowego… Kiedyś zarzekałem się, że nie użyję wordpressa jako serwisów … Skłamałem 🙁 Posiadam kilkadziesiąt stron statycznych – jeden są lepsze, inne gorsze. Przekonałem się, że zmiana tychże stron statycznych na wordpressa jest OPŁACALNA.

Test polegał na przebudowie 5 witryn ze stron statycznych na Blogi oparte o silnik WordPress. Strony zostały przekonwertowane (fuj) w okresie od lutego do maja tego roku. Nie były to blogi jakoś specjalnie pozycjonowane – od czasu do czasu jakiś link tu i tam, trochę linkowania omniAdd’em.

Konwersja polegała na:

– zmiana silnika na wordpress

– przekopiowanie tych samych tekstów co były na witrynie do tej pory

– otagownaiu tekstów maksymalnie 2 tagami

– skategoryzowaniu bloga według MENU użytego na stronach statycznych

– załadowaniu niezbędnych pluginów SEO

– dodatkowo zainstalowano plugin do zarządzania przekierowaniami 301 o nazwie „Simple 301 Redirects

– na blogach są maksymalnie 3 linki wychodzące

– blogi po miesiącu od konwersji są systematycznie uzupełniane o nową zawartość (teksty … miesięcznie po kilka tekstów per każdy blog)

– tematyka : finanse

Efekt namacalny: wszystkie blogi po ok 2-3 miesiącach weszły do top100. Obecnie jeden, potraktowany blastem w sposób opisany w tym temacie, znajduje się już na 4 pozycji na dość ciężką frazę kredytową, podstrony serwisu znalazły się niedawno w „długim ogonie”.

Wynik, moim zdaniem prosty: warto przesiąść się na wordpressa – zapleczówka, która staje się źródłem utrzymania 🙂

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. To fakt coś w tym jest sam mam sporo WP których ostatnio stawiam dość dużo i wszystko ładnie pnie się do góry. Tylko lekkie modyfikacje skórek, pluginy i WP można przerobić do wszystkiego jako strony z tapetami, filmami, grami itd i to za darmo w dość krótkim czasie.

 2. Zgred, jakie seo pluginy obowiązkowo instalujesz?

  Ja zawsze instaluje:
  – All in One Seo Pack (do zabawy z meta tagami)
  – Google XML Sitemaps (do tworzenia sitemapy)
  – Spider Tracker (po podglądania robotów)

  M.

 3. Na sqlite można postawić w przypadku gdy tworzy się WP statyczny – wrzucasz jednorazowo kilka artów i potem specjalnie się nie przejmujesz.
  Jeśli ma to być wartościowy WP (aktualizowany i żyjący, w którym trzeba często „grzebać”) – zdecydowanie odradzam sqlite. Tempo pracy na tej bazie doprowadza do szału. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

 4. A propo sqlite, ja polecam mój autorski cmsik oparty na tej właśnie bazie, nie zauważyłem, by chodził wolno, raczej wręcz przeciwnie. Indeksuje się bardzo dobrze – posiada generowanie map xml, html oraz pingowanie, tagi. Gdy strona postawiona na nim trochę się „rozkręci” – nowe podstrony pojawiają się poniżej minuty w indeksie. Co do zmian wyglądu – każda darmowa templatka plus kilka minut pracy i gotowe.

 5. Dlaczego od razu „skłamałem” – nie skłamałeś po prostu nie wiedziałeś co jest dobre, uczymy się całe życie i dalej wlaściwie mało wiemy, gdybyś wiedział ile mam lat powiedziałbyś – ojciec co Ty tu robisz? – a ja opowiedziałbym prawdę i to szczerą – wpadłem bo szukam wiedzy o tym cholernym pozycjonowaniu i tak już mam od ponad 5 lat szukam i szukam i chyba będę szukał do śmierci…

 6. „- na blogach są maksymalnie 3 linki wychodzące”
  z każdej podstrony, czy w obrębie całej domeny wystawiasz silne 3 linki wychodzące

 7. Zgredzie, a piszą wszyscy, żeby skrypty zaplecza dywersyfikować (różnicować). Ty przeczysz tej opinii, skoro chcesz postawić wszystkie swoje zapleczówki na WP. To jak to jest z tym różnicowaniem?

 8. @Michał: „wszystkie” to pojęcie względne. Blogów takich tiptop mam 5, plus zaplecze blogowe ok 30, plus statyczne zaplecze idące w liczbę około 100, plus dynamiczne i tak dalej …

  • Jumla jest dziurawa, miałem bardzo duże rpoblemy z jej indeksacją oraz wiele moich storn na Joomli poległo na fitlrach … keidys tak było i z przywyczajenia nie uzywam Joomli.

 9. I tu się nie do końca zgodzę – bezpieczeństwo zależy w znacznej mierze od admina, indeksacja – nie zauważyłem problemów choć WP z reguły mają wyższy site (czyżby Tagi??). Dla mnie WP ma 1 niezaprzeczalną zaletę – łatwiej dodawać wpisy z automatu (Publiker/LFE) i mniej zabawy przy stawianiu, no i jest jednak lżejszy od joomli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły