Forum PozycjonowanieKategoria: Kary, filtry, banyLinki z artykułów do stron
Linki z artykułów do stron
13
2020-02-08T20:31:19+01:00

marcin
marcin asked 4 lata ago
Zauważyłem, że jest wiele serwisów na których publikowane są artykuły dla klientów z linkami dofollow do ich stron firmowych. Czy za takie praktyki google może ukarać taki serwis?

13 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
To zależy jak są wykonywane. Niestety pytanie jest zbyt ogóle dlatego odsyłam CIę do tego artykułu: https://www.zgred.pl/blog/ile-procent-naturalnych-linkow-jest-w-naturalnym-linkowaniu/
Zależnie od przyjętej strategii oraz rozkładu słów kluczowych Google może, ale nie musi, nałożyć karę.
Pamiętaj, że pozycjonowanie jest niezgodne z wytycznymi Google

marcin answered 4 lata ago

Mi chodziło o to czy serwis może zostać ukarany za linki dofollow wychodzące z artykułów prowadzące do strony klienta dla którego artykuł jest napisany np. 4budowlani.pl/meble-ogrodowe-jakie-wybrac-w-2020-roku/

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
Za każdy link można dostać karę. Pozycjonowanie to manipulacja i jest niezgodne z wytycznymi. A to jaką ktoś obiera strategię czyli np anchor plus URL w artykule – no taka jest strategia i albo się uda i wygra albo nie uda i polegnie. Najszybciej można dostać za anchory – ale w tym przypadku serwis jest mocny i dużo zniesie
To jest ich wybór.

marcin answered 4 lata ago
W listopadzie mieli jakiś spadek widoczności po aktualizacji algorytmu, czym on mógł być on spowodowany, może tymi linkami?

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
Nie wiem. Nie robiłem analiz dla tego klienta i tej branży.

marcin answered 4 lata ago

Zauważyłem że ten serwis ma zduplikowane z innych stron teksty np. 4budowlani.pl/jak-remontuja-polacy-raport-za-2019-rok/ Czy taka duplikacja może też zaszkodzić?

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
Ale kto i skąd kopiuje? I komu ma szkodzić? Więcej merytoryki i treści w pytaniach proszę bo nie jestem w stanie odgadnąć o co pytasz.
Jeśli ktoś cos sobie kopiuje to ma taką strategię. Czy mu tu szkodzi? Nie. Czy szkodzi stronom, na których duplikacja jest? Pewnie tak. Teksty powinno się różnicować.

marcin answered 4 lata ago
Nie wiem kto od kogo skopiował, ale widzę w google, że strona z tym artykułem nie jest widoczna w google po wpisaniu tytułu lub treści artykułu do google  (artykuł został opublikowany miesiąc temu), po wpisaniu tytułu w cudzysłowiu siedzi ona w suplementalu. Przyjmując że taka sytuacja zostanie to świadczyć  będzie o tym, że google wykrył duplikacje? Czy jak takich artykułów będzie więcej to serwis może podpaść w Google, a narazie nic się nie dzieje bo serwis mocny?

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
Jeśli coś siedzi w suplementalu to możliwe, że:

  • artykuł wyleciał za duplikacje
  • jest problem z artykułem bo jest potraktowany jako „orphan page” czyli sierotka na portalu

Przyjmując, ze takich portali będzie ogromnie dużo, to wylecą portale ale serwis nie powinien – przynajmniej tak twierdzi Google, że sobie z tym poradzi

marcin answered 4 lata ago
Czy chodzi Tobie o to, że jak portali z takim samym artykułem będzie dużo to ten artykuł w serwisie nie wyleci bo ma mocną domenę?
Dla takiego serwisu duplikacja zewnętrzna nie jest zagrożeniem bo google mu będzie przypisywać własność bo jest „mocny” albo może sobie na duplikacje pozwolić bo szybko mu nie zaszkodzi bo jest „mocny”?

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago
Zadajesz tyle pytań, że nie wiem do czego zmierzasz. Albo co chcesz udowodnić.

  • jak jest mocna i stara domena można wiele rzeczy testować i robić
  • duplikacja zewnętrzna jest niezdrowa dla serwisów, które taki artykuł posiadają. Z resztą Googlersi jasno mówią, że wyżej będzie ten serwis i ten artykuł, który jest mocniejszy, lepiej zoptymalizowany – wiec to Google zdecyduje, który bedzie wysoko, reszta będzie nisko Ja nie wiem ktory bedzie wysoko – kwestia odpowiedniego trafienia i analiz

marcin answered 4 lata ago
Do niczego nie zmierzam, zainteresował mnie temat i dlatego zadaję pytania, a takie „kwiatki” widzę w dużych portalach szczególnie publikujących artykuły sponsorowane.
Czyli portal na mocnej domenie pozwalający publikować swoje artykuły innym nawet na słabszych domenach nie może czuć się bezpiecznie nawet, gdy będzie publikował jako pierwszy bo prędzej czy później może go dopaść panda?

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago

A co jeśli nie dopadnie go żadna Panda? Bo tak tez może być? Dyskutujemy o bardzo ograniczonej sprawie na ogromnym portalu – nie znam ich strategii i nie wiem do czego zmierzają. Jest za dużo zmiennych do przeanalizowania, żeby jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.
Takie kwiatki zobaczysz w dużej liczbie portali :0)
I tak jak napisałem powyżej – nawet za 1 link możesz dostać karę. A to czy komuś cos spada wymaga analizy an dużej próbie a tutaj dyskutujemy o promilu.

Poczytaj o mocy domeny, strategiach linkbuildingu, czynnikach offsite/onsite – tego nie da się odpowiedzieć tak na wprost.

marcin

marcin

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły