Dziś w nocy została wdrożona zmiana algorytmu w Google – wytyczne w tej kwestii zostały opublikowane na Blogu Google. Stnowisko jest jasne i proste, przesłanie chyba też:

– promuje optymalizację, która MOŻE być konstruktywna, pomocna i w ogóle super

– wskazuje, że dobrze wykonane SEO da pozytywne efekty

– nie lubi spamu i innego syfu

… i tak dalej … na blogu resztę doczytanie: http://googlepolska.blogspot.com/2012/04/kolejny-krok-w-kierunku-promowania.html

Tymczasem po całym dniu „bicia piany” to co ja sam na sobie też obserwuję to:

– stare domeny, (chyba) dobrze seowane, czasami zwalaczała je konkruencja, dostały po tyłku

– domeny też stare, których nie linkowałem bo nie warto było, dostały bonusa

– MFA … znalazło się za StoGóroGrodem 😉

– zaplecze – niejednokrotnie wyprzedziło stronę klienta 😀

– najczęściej aktualizacją obrywały (w sensie pozytywnym oraz negatywnym) sklepy bądź witryny o dużym, rozbudowanym serwisie (i to takie z unikalną treścią)

… i tutaj dalej można by wymieniać różne inne przypadki – tylko Ja nie widzę sensu. Moim skromnym zdaniem jest za wcześnie na ferowanie wyroków, sprawdzania co gdzie jak i co komu urosło i ile centrymetrów… ups… pozycji miało być. Przy każdym UPDATE należy odczekać kilka dni aż to się wszystko przemieli, przeliczy, pobuja … i wtedy będzie można podejść do tematu aktualizacji wszelkich strategii.

Napisałem Ci to Ja … Zgredzik 🙂

Aktualizacja z dn. 27.04.2012

Dziś oficjalnie nazwano nowy algorytm – tak więc nie mamy już do czynienia z Pandą tylko Pingwiem – tak więc mamy algorytm Pingwina … ciekawe co na to Linux 😀

A tu wylewać żale: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEVxdmdRWFJRTjRoLWZVTHZkaTBQbkE6MQ&ndplr=1

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Dokładnie, na wnioski za wcześnie. Na swoich stronach nie zauważyłem większych zmian, co nie znaczy że nie zauważę..

 2. jak narazie zmiany sa jak dla mnie losowe…widze po zapleczach nie które nagle są w topie drugie poza 100 wiec…nie ma narazie wzoru na ten update….post dokladnie obrazuje sytuacje i schemat zachowania…czekać

 3. Zgred jakaś mania wyższości? 'Ja’ w środku zdania dużą literą? Czy to raczej leczenie kompleksów po tych cm?

  Pozdrawiam

 4. Jak dla mnie, też jeszcze za wcześnie, ale widać po PiO, że generalnie wszyscy poddenerwowani, wiadomo straty, u mnie jedna domena oberwała + 50 z topu, no ale zobaczymy w trakcie majówki co się będzie działo! Miłego odpoczynku!

 5. Jak przy każdym większym sprzątaniu, unosi się kurz. Trzeba poczekać aż opadnie.
  Za wcześnie na oceny, ale… 🙂
  Coś mocno nie halo tym razem.

 6. Tia… u mnie też zapleczówki mocno pojechały do góry… Ciekawe co będzie dalej.

  Parę stron konkurencji idącej mocno na ilość poleciało. To mi się akurat spodobało 🙂
  Ale rzeczywiście trzeba poczekać jeszcze parę dni.

 7. U mnie MFA pięknie się trzyma i pnie się w górę, część stron z dużym site rzeczywiście dostała po tyłku jednak i trzeba na razie wziąć wszystko na przeczekanie. Nie ma nic lepszego w SEłO jak spokój.

 8. Może uswiadomcie ludzi ze sa inne wyszukiwarki? Na tych zapleczach może moze byc dobra reklama, a wtedy przemysla sprawe czy w dobrym kierunku ida.

 9. Z reguły zapleczówki są wyżej bo mają niejednokrotnie więcej tekstu niż strona klienta. Poza tym im więcej chaosu na google tym lepiej dla Adwordsów a Google to już firma na kasę a nie na dobro wyników

 10. Jakiekolwiek próby oceny sytuacji są w tym momencie bez sensu. Posiadam stronę która miała niezłą pozycję na 2 frazy, przy których konkurencja była praktycznie identyczna (dokładnie te same strony). Na 1 frazę skoczyłem do góry, na drugą zaś mocno w dół. Czyli na pierwszą frazę wyprzedzają mnie strony, które ja wyprzedzam na drugą. Jednym słowem burdel totalny.

 11. Wiesz, ja tam zanotowałem na swojej stronie skok w górę po tych zmianach. Katalogowałem dodając do katalogów. Raczej unikając precli. Więc jako tako nie ma czystego opisu tej sytuacji.

 12. Dziwne te zmiany. Niby powinny być wycięte strony nienaturalnie linkowana i wszelakiej maści spam a tymczasem poleciała mi jedna stronka linkowana naprawdę bardzo ostrożnie i naturalnie. I bądź tu mądry.

 13. Nie wiem co jest ale poleciały mi wszystkie strony na wordpress z pierwszych miejsc na 8-10 a wybiły się strony co w ogóle nie było ich w top10 które mają linki przychodzące z zagranicznych serwisów, najbardziej mi poleciała strona która mi pozycjonuje firma performance-media strona miała dwa skoki jak google banowało zaplecza i teraz 25 kwietnia wyleciała poza pierwszą 20 tak że musieli ładnie dostać po pazurkach. Nie mam żadnego zaplecza dodaje sam do precli i katalogów nigdy nie dodałem dwa razy tego samego opisu a miały polecieć tylko spamy, U mnie dwie wspólne cech to to że poleciały mi wszystkie worepressy nie będące zapleczem i drugia cech to to że te strony którymi się naj mniej zajmuję praktycznie nie pozycjonując ich to zanotowały wzrosty, a miały kiedyś posłużyć jako zaplecze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły