Google jak zwykle i co jakiś czas wprowadza zmiany w swoim algorytmie. Obecnie wszem i wobec ogłaszane jest, że powielanie artykułów, tekstów, wpisów będzie tępione (filtry tudzież bany np 2 moje katalogi już to odczuły).

Stając przed takim postawieniem sprawy de facto należy pochylić się nad problemem i spróbować go sobie rozwiązać najbardziej prosto  i tanio. Do tej pory jeden artykuł z mieszarki był używany od 50 do 100 razy. Jak jest porządnie zrobiony to można uzyskać te 100 wygenerowanych artykułów z mieszarki. Ale będą one dość łudząco podobne do siebie.

Ponieważ „content is a king” będzie trzeba zmniejszyć liczbę generowanych artykułów z mieszarki (np: z dotychczasowych 50 do IMHO 10). Będzie to dobry test na sprawdzenie jaki to będzie miało wpływ (przełożenie) na ceny artykułów pisanych pod mieszarki.

Jeżli liczbę generowanych artykułów zmniejszymy 5-krotnie to w to miejsce musimy napisać 5x więcej artykułów…

Plusem jest to, że wreszcie będzie więcej „uniklanego” (sic!) contentu – minusem wzrost cen za artykuły.

Czy wzrośnie również cena za zwykłe artykuły pod precle ? Czas pokaże … Nie mniej jednak skończy się era artów za 1-2 zł i mam nadzieję, przełoży się to na jakość świadczonych usług.

Z własnego podwórka:

Obecnie sam staram się generować co najwyżej 8-10 artykułów z jednego tekstu przygotowanego pod mieszarkę, również katalogerom przekazuję nie 1-2 artykuły ale nawet 10 do wykorzystania w katalogach stron. Ale jak wspomniałem – czas pokaże czy to dobre rozwiązanie.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły