Jeszcze nie tak dawno raczkowaliśmy z plusikami Google a tu juz powstają serwisy (jak z „lubisiami”) wspierające plusikowanie. Jednym z nich jest Plused.

Można w nim juz dodac +1 innym serwisom (zarabiać „coinsy”), zbierac poleconych (dzięki temu stronki nasze własne mają jakiś tam określony priorytet i wyskakuja w kolejce do plusikowania szybciej).

Na razie u Siebie nie widze efektów bo … wolę zbierać samemu. Zapewne będzie tak jak z fejsem – cięzko wykryc proceder. Czy to naprawde bedzie mialo duzy „impact” na wyniki w szukajce ? Czas pokaże.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Chyba to dużego wpływu mieć nie będzie bo ludzie będą zakładać konta tylko po to, aby wyklikać ten button a raczej wątpię, aby na nich potem siedzieli wyszukując jakieś hasła w Google 😉

 2. Też jestem zdania, że te serwisy nie będą się liczyć. Przecież to będzie bardzo łatwe do monitorowania…

 3. Super, że dodaleś wtyczkę, dzięki której w komórce czyta się teraz bloga z przyjemnością.

 4. Plusiki na pewno mają znaczenie w wynikach jak jesteśmy zalogowani. Jeżeli jestem zalogowany w Google i dałem jakiejś stronie wcześniej plusika to zawsze wyskakuje bardzo wysoko, natomiast jak się wyloguje to strona ląduje poza 50. także to dobry sposób żeby znaleźć w późniejszym terminie stronę która nam się spodobała, dać jej plusika… 😉

 5. tylko ciekawe czy za nagły wzrost plusików można trafić do filtra lub dostać bana od Google… 😉

 6. Here is the full pricing list for ManageWP Enterprise self-hosted:
  1. License to manage up to 1,000 sites – $6,000 USD initial fee including one year support and updates. Renewed yearly at half the price ($3,000 USD).
  2. Up to 10,000 sites – $10,000 USD initially then $5,000 USD yearly renewal
  3. Over 10,000 sites – $1 USD per website initially, then $0.5 USD per website yearly

  The license has to be renewed yearly – support and updates we offer is basically mandatory as WordPress is changing with a quick pace and we constantly have to follow these changes. We also include new features and tools every two-three weeks.

  In case you do not need our Enterprise solution, I invite you to try our hosted service at ManageWP.com which is currently free for up to 250 sites and when launched in October will probably cost around $0.5 USD per website monthly.

 7. Po skorzystaniu z plused.net i dodaniu na dwie stronki po 200+ strony [ dwie ] spadły mi po ponad 30 pozycji na słowo, być może to tylko przypadek jeszcze bede to testował

 8. Raczej wątpię by plusiki miały wpływ na spadek w rankingach – równie dobrze ktoś mógłby w ten sposób wykończyć Cię w tak prosty sposób jeżeli byłoby to możliwe.

 9. Pewnie że wzrost plusików na pewno nie powoduje spadków, ale ciągle mnie ciekawi czy ktoś trafi do filtra lub zostanie zaszczycony banem za nagły przyrost plusików. 😀 testuje plused.net na 4 stronach, zobaczymy co się wydarzy… 🙂

 10. Hehe, dziś ponad 40 procent plusów generowanych przez plused.net „wyparowało” – zauważyłem to na podstawie kilku moich i cudzych stron które testowały ten program (nawet tu u Zgreda znikło w tym samym czasie 20 plusików 😀 ). Może jakiś chwilowy przestój Google, albo wujek wziął się za te bot-konta 😀

 11. Pewnie zależy od skali – ja dałem 2 stronki na testy. Na jednej przygarnąłem 5 plusów na drugiej 28 i wyłączyłem – do kilku dni nie straciłem ani jednego… pewnie trzeba „z umiarem” lub „na raty” 🙂 Widziałem też już reklamę polskiego klona, a na allegro biznesmenów sprzedających +10 za 2zł 🙂

 12. Google twierdzi, że na razie będzie bardzo ostrożnie podchodzić do plusów i ich znaczenia więc myślę, że póki co trzeba trochę przymykać oko na to wszystko. Moim skromnym zdaniem takie serwisy to strata czasu.

 13. Potwierdzam plusy chyba maja jakieś znaczenie. Dodałem to tweersa jedna po 2 tygodniach miałem 32 dodałem 10 podstron w prawie 2 kolejne tygodnie uzyskałem 260 plusów ,własnie wszystkie zniknęły.

 14. Istnieją już polskie serwisy tego typu, jest ich parę. ale największą moją uwagę przyciągną ClickShare.pl z tego względu, że jako jedyny chyba serwis w Polsce oferuję możliwośc wymieny równiez Twitterowymi Followersami. Dużo Twittuje więc pomysł wydał mi sie nadwyraz interesujący.

  ClickShare.pl. POLECAM !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły