Firma WhitePress wypuściła właśnie nowy moduł dla Influencerów. Moduł będzie pośredniczył w kampaniach między reklamodawcami a influencerami. Według prognoz pierwsze kampanie ruszą jesienią, a do tego czasu WhitePress Influencer tworzy bazę wpływowych blogerów i vlogerów. Jako wpływowy Zgred postanowiłem dołączyć do tego grona. Zobaczcie jak przebiega proces rejestracji.

Proces rejestracji konta jest bardzo prosty. Wchodzimy na https://www.whitepress.pl/influencer. Podajemy email, imię i nazwisko, telefon, hasło, akceptujemy regulamin i wchodzimy!

1. Influencer

Po prostej rejestracji należy aktywować konto klikając linka w mailu.

Następnie przechodzimy do zakładek, które wypełniłem przykładowo, żeby pokazać Wam proces rejestracji.  W zakładce ?Dane ogólne? wpisałem imię i nazwisko, ale warto dodać nasz pseudonim lub nazwę bloga jeśli w ten sposób będziemy łatwiej rozpoznawalni. Następnie wrzucamy zdjęcie, logo albo screena z bloga i przechodzimy do opisu. Wrzuciłem tutaj jedno zdanie, ale warto napisać o czym piszemy, kto nas czyta, jakie mamy możliwości promocji (nie mylić z ofertą, ta będzie później).

2.Influencer

Niżej zaznaczamy ile mamy kanałów w social mediach. Ja mam bloga i fejsa, więc zaznaczyłem te dwa.

Klikamy dalej i przechodzimy do działu oferty.

3.Influencer

Kolejna zakładka to ?Twoje media?. Tutaj podajemy linki i statystyki do bloga. Mój blog spełnia minimalne wymagania jakie stawia WhitePress Influencer, ale aby uniknąć rozczarowania najpierw sprawdźcie wymagania na stronie głównej whitepress.pl/influencer.pl.

4.Influencer

W zakładce oferty zaznaczamy kanał na którym będzie odbywała się główna promocja, a potem w opisie tworzymy ofertę. Warto szczegółowo opisać jakie rodzaje promocji Was interesują, a jakie nie.

5.Influencer

Jeśli nie wiecie co napisać to z pomocą przychodzi punkt niżej.

6.Influencer

Poniżej jeszcze szczegóły oferty dla poszczególnych kanałów. Jeśli zaznaczyliście wszystkie to będzie co wypełniać. A na końcu? pieniądze! Wpisujesz ile chcesz zarobić.

7.Influencer

Po podaniu kwoty przechodzimy do kolejnej zakładki lub tworzymy kolejną ofertę, by zdywersyfikować cenę i zachęcić tym rożnych reklamodawców.

W zakładce ?Kampanie? chwalimy się naszym portfolio. Każdą zrealizowaną kampanię opisujemy i dokumentujemy. Pamiętajcie by wrzucać linki do kampanii. a nie do kanału, bo będzie zwrotka do poprawy. Potem jeszcze załączamy zdjęcia i gotowe!

8.Influencer

 

9.Influencer

Teraz cierpliwie czekamy na weryfikację przez panel. Ja sobie wszystko uzupełniłem na spokojnie, a Wam tutaj pokazuję jak to działa, więc zachęcam do rozwinięcia opisów. Nie ma się czego bać, rejestracja jest dość prosta i przejrzysta. Jeśli macie problem to napiszcie maila do WhitePress. Szybko odpisują.

Według informacji jakie otrzymałem pierwsze kampanię mają ruszyć już jesienią. Firma WhitePress do tej pory zajmowała się działaniami content marketingowymi, a nowy moduł to odpowiedź na zapotrzebowania klientów, którzy zgłosili zapotrzebowanie na kampanie w blogosferze.

Sam jestem ciekawy jak to będzie działało. Akcja jest duża, bo WhitePress uruchomił także portal dla influencerów www.influencer.pl. Do tej pory nie było portalu, który skupiałby się tylko na życiu blogerów i blogowaniu, więc może być ciekawie.

A co do WhitePress Influencer to obiecują czytelne briefy, jasne zasady i możliwość odmowy jeśli promowany produkt nie będzie pasował do naszego bloga, co jest dużym atutem. To czekamy do września i wtedy ocenimy.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Wygląda to obiecująco, ale tak się śmiesznie złożyło, że równolegle rusza kilka tego typu projektów, dostawałem ostatnio jakieś mailingi 😀
    A whitepress bardzo się stara, bo nawet dzownili do mnie, aby zapytać dlaczego dodałem bloga tylko w połowie i nie uzupełniłem oferty 😉

  2. Trzeba przyznać, że fajnie im to wychodzi. Zarówno sam Whitepress (pomimo tego, że był już na rynku nextcontent) biura prasowe (niedoceniane) jak i nowy influencer. Z ich strony nie widziałem jeszcze partactwa i oby tak zostało.

    Jeszcze niech pomyślą, nad możliwością wrzucania banerów na strony z jakimi współpracują. Ruch już mierzą i w sumie fajnie byłoby kupić banerek „gdzieś” bez zbędnych kontaktów z redakcją, maili, itp. Wszystko w serwisie i na podobnych warunkach jak obecnie.

  3. Platforma ciekawa – rozumiem, że to omówienie to również zachęta do wykorzystania Twojej oferty do promowania jakiegoś projektu/produktu na blogu?

  4. Z tego co się orientuję to już druga taka platforma – konkurencja jest dobra i wszystkim wychodzi na dobre. W takim razie czekamy i przetestujemy tą usługę. WhitePress – robi całkiem porządną robotę także warto wypróbować.

  5. Napisałbyś coś więcej o średniej zarobków influancerów. Generalnie z whitepress zadowolony jestem ale czasem ceny są porażające (no cóż – coś za coś)

  6. Ja się na WhitePress sparzyłem, dodałem wiele artów, były źle podlinkowe, potem wyjechały gdzieś w archiwum bez przekierowania z poprzedniego adresu. Konwersji też nie wiele wpadło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły