Przedstawiam raport z wykonania piramidy. Raport dotyczy tylko pierwszego (100 linków do strony pozycjonowanej) oraz drugiego poziomu (1000 linków). Wszystkie 1100 linki mają swoje źródło TYLKO i WYŁĄCZNIE z postów na forach. Posty są to zmiksowane artykuły o tematyce finansowej – zgodnie z tematyką finansową domeny pozycjonowanej. Taka sama tematyka jest na poziomie pierwszym oraz drugim. Poziomu trzeciego nie da się przedstawić w postaci raportu. Jednakże trzeci poziom są to wszelkiego typu linki z postów, podpisów, profili etc…

Poziom 1: 1xPR5 , 3xPR4 , 6xPR3 , 2xPR2 , 7xPR1 i pozostałe PR Zero oraz N/A. Page Rank dotyczy domen głównych. Jak widać 19 domen jakąś wartość pod kątem PR posiada, reszta (po wyrywkowym sprawdzeniu) to różnotematyczne fora.

Poziom 2: Posty prowadzące do wpisów na forach z poziomu pierwszego. W sumie 292 różne domeny. Page Rank (dotyczy tylko domen głównych) for przedstawia się następująco: 1xPR6 , 3xPR5 , 17xPR4 ,  21xPR3 , 23xPR2 22xPR1 i pozostałe PR Zero oraz N/A.

Uwagi końcowe:

– wykonanie rozpoczeto 23.12

– nie sprawdzałem różnorodności adresów IP.

– przyrost BL ledwo zauważalny (wykres poniżej z stat4seo oraz MS)– nie sprawdzałem poziomu indeksacji postów/linków

– raport, który otrzymałem nie zawiera informacji o stopniu indeksacji oraz linki/wpisy na forach nie były pingowane (zawsze wolę zostawić indeksowanie naturze)

Wykonanie całości trwało kilka dni. Na dziś dzień strona awansowała z 9 pozycji na 5 – ale może za wcześnie się cieszyć.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Zgred, nie za szybko wyciągasz wnioski? Mam wrażenie, że powinieneś jeszcze tydzień poczekaj i zobaczyć czy ta 5 pozycja będzie stabilna czy nie. Rzecz jasna frazy podać nie możesz ? 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły