Dziś rozpoczynam test jednej piramidy trójpoziomowej (wykonanie za pomocą wykupionej usługi na jednym z for). Jak wygląda piramida ?

Na samej górze – na szczycie (czubeczku) jest witryna docelowa (finansówka jak zawsze), jednoroczna, 25 podstron statycznych, konkurencyjność frazy spora – ok 1,5 MIO wyników na obie frazy, obecnie 998 BLek wg Yahoo (BL-ki to nic specjalnego – małe podlinkowanie ale bez specjalnego zaplecza – ponizej wynik sprawdzenia z dnia startu testu za pomocą Market Samurai). Obecne pozycje – 9 (fraza1) i 11 (fraza2), ale trochę bujania jest do 23-25.

Troszkę teorii:

– poziom pierwszy 10-20-30-40 różnego rodzaju wpisów (postów, miniartykułów) linkujących do strony na szczycie

– poziom drugi 100-200-300-400 różnego rodzaju linków do każdej ze stron poziomu pierwszego (po 10 linków do każdego linku z poziomu pierwszego)

– trzeci poziom 1000-2000-3000-4000 różnego rodzaju linków do każdej ze stron poziomu drugiego (po 10 linków do każdego linku z poziomu drugiego)

W sumie mamy do dyspozycji 1110-2220-3330-4440 linków – czyż to nie jest piękne ? …. NIE …. poszedłem dalej.

Test polega na tym, iż na pierwszym poziomie jest 100 linków do witryny docelowej, na poziomie drugim 1000 (10 linkuje do każdego linku z poziomu pierwszego), a na trzecim poziomie będzie 22000 linków !!! (czyli po 20 linków do każdego linku z poziomu pierwszego oraz drugiego). W sumie będzie to 23100 linków (kombinacja profili, artykułów, postów na forach).

Czyli jest: 1 – 100 – 1000 – 22000 …

Zagrożeniem jakie w tej chwili widzę to przede wszystkim możliwa utrata geolokalizacji. Reszta po teście.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Aż ciekaw jestem wyników. Jeśli utrata geo to XR idzie w ruch? Z jakich jeszcze narzędzi będziesz korzystał ?

  2. Jak będzie gotowy raport z 1 i 2 poziomu wtedy napisze konkretnie coś więcej. Linki nie będą polskie (przy okazji właśnie wyjdzie test GEO)

  3. No ciekawe ciekawe… XR,SB to pewnie główne narzędzia, bo nie sądzie żeby dla testów chciało Ci się z półautomatów jechać albo z ręki pojedyncze sztuki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły