fbpx
Agencja SEO - Pozycjonowanie stron www, audyty SEO

Testy : Link Wheel – koło … fortuny ?

Dziś na warsztat biorę linkowanie typu „link wheel”. Jest to jeden z typów linkowania możliwy do uzyskania i zastosowania. Szczególnie (ponoć) pomocny przy linkowaniu strony docelowej ze stron o PR>4 … Rysunek obrazuje testowane przedsięwzięcie.

Na każdym wierzchołku  mamy do dyspozycji 3 linki: do Naszej strony, do strony następnej i do strony poprzedniej. Rysunek powyżej jest przykładem, nazwa „profil” czysto przypadkowa niezwiązana z narzędziem typu X 😉

Testowana strona: finansowa (fraza identyczna jak w teście piramidy), od pół roku nielinkowana (to znaczy zero procesu pozycjonowania), dane wg Market Samurai na dzień startu testu wg poniższego rysunku.

Link wheel: będzie zawierał 50 profili (czyli 50 jednostek po trzy linki w każdej)

Drugi test z link wheel będzie zawierał w środku dwie różne strony, będzie posiadał 45 wierzchołków – w każdym po 4 linki (2 linki do stron własnych, link do strony następnej i link do strony poprzedniej).

Strony testowane: branża związana z wystrojem domu (nie moge konkretnie podać), anchor identyczny w obu przypadkach, statystyka obu stron poniżej.

Postaram się niedługo przedstawić statystyki co do każdego koła.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarzy (12)

 1. artur
  Grudzień 28, 2010

  Która wersja – koło czy piramida wg Ciebie zgredzie lepiej się sprawdzi?

 2. okazwłoka
  Grudzień 28, 2010

  Xrumer ma opcję link wheel ?

  • zgred
   Grudzień 28, 2010

   aż tak genialny ten soft nie jest 🙂 link-wheel trzeba sobie zaprojektowac i wykonać. wsparcie możesz znaleźc w kilku narzedziach ale żadne za ciebie nei zaplanuje sposobu linkowania.

 3. okazwłoka
  Grudzień 28, 2010

  W sumie program musiałby przewidywać gdzie umieści następny link, ewentualnie wracać i aktualizować (co w przypadku Xr jest na pewno możliwe).

 4. ad@m
  Grudzień 28, 2010

  Witam!

  Moim zdaniem jest maly blad w tym linkwheel: NIGDY nie linkuj stron nawzajem ! Czyli np. nie linkuj z Profilu 1 do Profilu 2 i z Profilu 2 do Profilu 1.
  Powinno byc tak linkowane : Profil1—>Profil2—>Profil3—>Profil4—>Profil5. Z kazdego Profilu link do strony glownej ale zadnego linku zwrotnego do strony linkujacej. Ale to tylko moje zdanie i oczywiscie mozesz linkowac jak Ci sie podoba 😉

 5. zgred
  Grudzień 28, 2010

  ad@m: racja jak masz link-wheel gdzie w każdym wierzchołku jest jedna strona …

 6. aniec2
  Grudzień 28, 2010

  Zgredzie w czym robisz takie ładne grafiki :)?

 7. zgred
  Grudzień 28, 2010

  @aniec2: WordPress, Visio … zależy co akurat jest pod ręką.

 8. Szydlik
  Grudzień 28, 2010

  Linkowanie, które tutaj opisujesz było już na Sprawnym Marketingu:

  http://www.sprawnymarketing.pl/artykuly/jak-linkowac-na-zapleczu/

 9. zgred
  Grudzień 28, 2010

  @Szydlik: nie było … na SM dywagują o jednokierunkowym linkowaniu – tu masz dwukierunkowe. Przyjrzyj się strzałkom. SM uzywa grafu skierowanego jedonkierunkowego.

 10. seo
  Grudzień 28, 2010

  Ja zgadzam się z Adamem – link wheel z założenia wyklucza linkowanie wzajemne. To co ty rozrysowałeś to jest jakby double link wheel czyli linkowanie w jedną i w drugą stronę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie udostępniony. Wymagane pola są oznaczone *