Dziś na warsztat biorę linkowanie typu „link wheel”. Jest to jeden z typów linkowania możliwy do uzyskania i zastosowania. Szczególnie (ponoć) pomocny przy linkowaniu strony docelowej ze stron o PR>4 … Rysunek obrazuje testowane przedsięwzięcie.

Na każdym wierzchołku  mamy do dyspozycji 3 linki: do Naszej strony, do strony następnej i do strony poprzedniej. Rysunek powyżej jest przykładem, nazwa „profil” czysto przypadkowa niezwiązana z narzędziem typu X 😉

Testowana strona: finansowa (fraza identyczna jak w teście piramidy), od pół roku nielinkowana (to znaczy zero procesu pozycjonowania), dane wg Market Samurai na dzień startu testu wg poniższego rysunku.

Link wheel: będzie zawierał 50 profili (czyli 50 jednostek po trzy linki w każdej)

Drugi test z link wheel będzie zawierał w środku dwie różne strony, będzie posiadał 45 wierzchołków – w każdym po 4 linki (2 linki do stron własnych, link do strony następnej i link do strony poprzedniej).

Strony testowane: branża związana z wystrojem domu (nie moge konkretnie podać), anchor identyczny w obu przypadkach, statystyka obu stron poniżej.

Postaram się niedługo przedstawić statystyki co do każdego koła.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

    • aż tak genialny ten soft nie jest 🙂 link-wheel trzeba sobie zaprojektowac i wykonać. wsparcie możesz znaleźc w kilku narzedziach ale żadne za ciebie nei zaplanuje sposobu linkowania.

  1. W sumie program musiałby przewidywać gdzie umieści następny link, ewentualnie wracać i aktualizować (co w przypadku Xr jest na pewno możliwe).

  2. Witam!

    Moim zdaniem jest maly blad w tym linkwheel: NIGDY nie linkuj stron nawzajem ! Czyli np. nie linkuj z Profilu 1 do Profilu 2 i z Profilu 2 do Profilu 1.
    Powinno byc tak linkowane : Profil1—>Profil2—>Profil3—>Profil4—>Profil5. Z kazdego Profilu link do strony glownej ale zadnego linku zwrotnego do strony linkujacej. Ale to tylko moje zdanie i oczywiscie mozesz linkowac jak Ci sie podoba 😉

  3. @Szydlik: nie było … na SM dywagują o jednokierunkowym linkowaniu – tu masz dwukierunkowe. Przyjrzyj się strzałkom. SM uzywa grafu skierowanego jedonkierunkowego.

  4. Ja zgadzam się z Adamem – link wheel z założenia wyklucza linkowanie wzajemne. To co ty rozrysowałeś to jest jakby double link wheel czyli linkowanie w jedną i w drugą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły