W dniach 12-13 kwietnia 2011 roku pod Wilanowem, w „Zajeździe na Uboczu” odbyło się szkolenie SEO poświęcone tematyce pozycjonowania z uwzględnieniem różnych technik i narzędzi. W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób za co serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym. Mieliśmy przyjemność gościć zarówno osoby początkujące jak i starych „wyjadaczy” 🙂 Pierwsi goście pojawili się już w poniedziałek po południu i tegoż dnia dyskusje o seo toczone były zażarcie do 5 nad ranem dnia następnego.

Tematyka poruszona na szkoleniu w ciągu dwóch dni:

– optymalizacja serwisów internetowych – blok przedstawiony przez kolegę Łukasza aka Lagata, który nie rozpalił zebranej publiczności. Jednakże wiele uwag, które Łukasz przekazał na pewno zostanie wykorzystanych przy pozycjonowaniu stron. Ja ze swej strony mogę powiedzieć, że już jeden audyt seo sobie wykonałem dzięki czemu pozycje „powinny mi się podnieść” hehe. Część spraw poruszonych w tym dniu pojawiła się w dyskusjach o optymalizacji serwisów dnia drugiego. W trakcie dyskusji podpierano się wiedzą zawartą na blogu Lexy o optymalizacji witryn 😀

– budowanie zaplecza, sposoby linkowania zaplecz z wykorzystaniem dostępnych narzędzi typu SB, XR, SWL – blok, który wygłosił Zgred przyniósł ożywienie pomimo sutego obiadu jaki pojawił się na stole o godzinie 14tej – złożonego z zupki (rosołek), drugie mięsiste danie oraz deseru lodowego mniam. Tę tematykę (i inne związki seo) dość obszernie „obgadano” na afterparty, które dla niektórych skończyło się kilka chwil po godzinie 3-ciej rano 🙂 (uwaga – Lagata chrapie, niektórzy mają problem z trafieniem do łóżka etc ….)

– dzień drugi (prowadził IT – Marcin) poświęcony był narzędziom, sposobom indeksacji, farmom oraz przedstawiono case study kilku witryn internetowych. Toczono ożywioną dyskusję nt wykorzystania narzędzi: XRumer, ScrapeBox, ZennoPoster, SickMarketing, Bie i parę innych do pozyskiwania linków oraz ich indeksacji. Równie suty obiad, jak dnia pierwszego, nie wpłynął negatywnie na dyskusję jaka wywiązała się w części poobiedniej.

Ze swej strony uważam całą imprezkę za dość udaną (niestety pogoda nie dopisała na grilla) – pozyskałem kilka pomysłów na budowę zaplecza, na pewno skorzystałem już z porad o optymalizacji. Uczestnikom dziękuję i jestem przekonany, że skorzystają z wiedzy przekazanej na spotkaniu.

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Zgred (Paweł)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Oj Zgred, Zgred 🙂 Ty i ta Twoja skromność….
  Ja mogę tylko potwierdzić skuteczność after party 🙂 Głowa dalej boli więc cel osiągnięty.
  Chrapanie Luka potwierdzam. Sprawdzone na ostatnim zlocie! 😉

 2. A i jeszcze jedno! Wielkie przeprosiny dla Sowy, który lekko się irytował momentami ale ktoś nam Magnesa musiał zastąpić. Trafiło na niego.

  One seo luv!

 3. Potwierdzam wszystko, co Zgred napisał – no może oprócz tego, że część o optymalizacji serwisów internetowych wg mnie była również bardzo ciekawa i nie dotyczyła tylko optymalizacji 🙂
  After też ok, tylko człowiek taki trochę zmęczony…

 4. Masz całkowitą rację, że blok Łukasza został nie doceniony, bo:
  a) pewnie 99% uczestników liczyła na poszerzenie wiedzy z XR, SB itd.
  b) nie każdy kto zajmuje się SEO. ma do czynienia z dużymi serwisami i jest mu to niezbędne,

  W parę godzin poruszył kluczowe kwestie optymalizacji (często niedocenianej).

 5. Bylo 'odlotowo’ i cale spotkanie bylo fantastyczne. Porady Lukasa, Zgreda i IT odnotowane- co mogli to sprzedali, a chyba nawet wiecej. Niedosyt pozostal…a glowa jeszcze boli.

 6. Dzięki za szkolenie. Było dobrze, szczególnie 2-giego dnia. Pierwszy dzień (szczególnie ten o optymalizacji) z początku wydawał się mocno „początkujący” chociaż kilka niuansów wyciągnąłem, szczególnie odnośnie poprawnego tagowania 🙂

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły