Jesteś bardzo aktywnym blogerem, który prowadzi nawet kilka blogów? Czy nie odnosisz wrażenia, że zarządzanie nimi wszystkimi zajmuje mnóstwo czasu, a i tak działasz tylko w podstawowym zakresie? Czy zatem jest sens to ?ciągnąć?, skoro istnieją zaawansowane narzędzia pozwalające na sprawne i wygodne monitorowanie wszystkich blogów z jednego miejsca?

Możliwość zarządzania wszystkimi blogami z jednego panelu znacznie ułatwia i usprawnia ten proces. Zamiast logować się na jednego WordPressa, potem drugiego i kolejnego, a następnie powtarzać wszystkie czynności raz po raz, znacznie wygodniej zrobić to tylko raz, a przy okazji korzystać z mnóstwa innych udogodnień. Taką możliwość daje WPDASH – innowacyjny soft, który jest dowodem na proste i szybkie zarządzanie nawet kilkudziesięcioma blogami.

Menadżer stron, z którym oszczędzasz czas

WPDASH to wyjście naprzeciw oczekiwaniom blogerów, którzy mają dość ciągłego logowania się do każdej domeny pojedynczo i wykonywania tych samych czynności. Narzędzie to daje dostęp do wszystkich blogów z jednego miejsca, a dodatkowe możliwości znacznie upraszczają zarządzanie podpiętymi stronami.

wpdash

Panel główny to źródło cennej wiedzy obejmującej wszystkie witryny. Dzięki temu każdy bloger otrzymuje szybki dostęp do danych systemowych WordPressa, np. w zakresie pluginów, motywów czy występujących błędów. W panelu też pojawiają się informacje np. o ostatnio dodanych komentarzach oraz planowanych backup?ach.

WPDASH pozwala na automatyzację i masowość wielu czynności. To, co kiedyś trzeba było wykonywać dla każdego bloga z osobna, teraz możliwe jest właściwie jednym kliknięciem. W ten sposób można przeprowadzać m.in. aktualizacje systemu WordPress, motywów, pluginów dla wszystkich domen jednocześnie albo wybrać tylko kilka.

Menadżer stron, z którym Twoje blogi są bezpieczne

Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednego czy kilkanaście blogów, z pewnością zależy Ci na ich bezpieczeństwie pod każdym względem. WPDASH nie jest zwykłym menadżerem stron, ponieważ dba również o bezpieczeństwo podpiętych do niego domen. I to na kilka sposobów.

 • Zabezpieczenie przed hakerami, wirusami, malware – system wyszukuje wszelkie zagrożenie i jednocześnie naprawia zainfekowane pliki. Proces skanowania odbywa się codziennie, więc masz pewność, że Twoje blogi są bezpieczne.
 • Możliwość integracji z CloudFlare – dzięki temu wszystkie strony nie tylko szybciej się ładują, ale posiadają dodatkowe zabezpieczenie i przed spamerami, i przed hakerami.
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych – jest to opcja niezależna od usług hostingowych. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie dane zostaną skopiowane, a utworzone backup?y będą dostępne na dyskach w chmurze (m.in. Dropbox, Google Drive).
 • Podwójne bezpieczeństwo dostępu – WPDASH może być zintegrowany z Rublonem, który pozwala na dwuetapowe uwierzytelnianie.

Menadżer stron, dzięki któremu ?prześwietlisz? konkurencję

Prowadząc bloga, dobrze jest wiedzieć jak działa konkurencja. Dzięki WPDASH możesz jednak regularnie podglądać jej poczynania. A to wszystko dzięki możliwości integracji softu z Mention. Jest to narzędzie służące do monitorowania Internetu (a ściślej mówiąc – jego zasobów) pod kątem wybranych słów kluczowych. Aplikacja przeszukuje nie tylko treści stron internetowych, ale również wpisy na portalach społecznościowych, posty na forach, newsy, zdjęcia, itp.

Dzięki integracji z tym narzędziem możliwe jest także śledzenie i analizowanie rozwoju zainteresowania prowadzonymi przez Ciebie blogami.

Menadżer stron, który pozwala analizować zachowania czytelników

Prowadząc blogi, z pewnością zależy Ci na informacjach o zachowaniach osób odwiedzających Twoje strony. Chcesz wiedzieć, czy publikowane wpisy są z punktu ich widzenia interesujące, skąd przychodzą Twoi czytelnicy, itp.

I taką możliwość daje Ci WPDASH, dzięki integracji z PIWIK. Jest to największa platforma analityczna open source, dzięki której lepiej poznasz użytkowników. Dowiesz się o liczbie wizyt, jednorazowych gości, poznasz średni czas trwania wizyty oraz zaangażowanie czytelników.

Takie dane mogą być przydatne, jeśli chcesz rozwijać prowadzone blogi pod kątem zainteresowań użytkowników.

Menadżer stron, który zapewnia dywersyfikację domen

WPDASH to rozbudowany soft, który pozwala także na integrację z Rocket IPs. To przydatne narzędzie, dzięki któremu można zapewnić pełną dywersyfikację wszystkich domen. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, by dokonać zmiany geolokalizacji (np. gdy prowadzisz w Polsce bloga niemieckojęzycznego).

Menadżer stron, który wspiera pozycjonowanie

Chcąc wypromować swoje blogi w wyszukiwarce, koniecznością jest rozpoczęcie działań w zakresie pozycjonowania. WPDASH można połączyć z innym przydatnym softem – SEOUPPER. Pozwala on na tworzenie nawet setek stron zapleczowych oraz stron typu landing page z linkami prowadzącymi do Twoich blogów. SEOUPPER również pozwala na wykonywanie masowych operacji oraz posiada wiele funkcji analitycznych, co znacznie ułatwi proces pozycjonowania.

WPDASH to rozbudowany soft, dzięki któremu zarządzanie blogiem będzie znacznie prostsze. Zaś dzięki dodatkowym funkcjonalnościom pomożesz wszystkim stronom dotrzeć na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania i zawsze być o krok od swoich konkurentów.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Ile trzeba mieć blogów, żeby korzystanie z takiego narzędzia miało sens? A może ja po prostu błędnie zakładam, że przyzwyczajenie się wymaga sporej ilości czasu?

  • Ciekawe pytanie.
   Teoretycznie to już przy 2 WordPressach narzędzie będzie bardzo pomocne (choćby przez same backupy i monitoring uptime oraz backlinków).

   • @bmolej Ile potrwają beta testy i tak jak wyżej interesują mnie jakie zamierzacie wprowadzić ceny tego narzędzia?

 2. Ktoś wie ile ten WPDASH kosztuje? Te dodatkowe moduły są płatne czy wszystko sprowadza się do 1 pakietu?
  Czy ceny pojawią się dopiero po wygaśnięciu tego trial mode?

  • Tak ceny przedłużenia wyświetlą Ci się po zakończonym okresie darmowego abonamentu. Przynajmniej tak było w naszym wypadku. System bardzo fajny! Z pewnością ułatwi każdemu życie. Gorąco polecam.

 3. W czasach gdy coraz więcej człowiek chce robić samemu narzędzie może okazać się bardzo pomocne i bardzo zoptymalizować czas , którego jak zawsze brakuje. Oby tylko cena nie przerosła oczekiwań.

 4. Bardzo przydatne narzędzie do ogarniania swojego zaplecza, można w szybki sposób zbudować zaplecze oparte o kilkadziesiąt domen, a obecnie chyba nie trzeba nikogo przekonywać jak ważne jest swoje zaplecze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły