Audytując witrynę dość często spotykam się ze spamem w stopce. Z reguły jest to upychanie słów kluczowych, które (według mniemania właściciela) ma spowodować podniesienie pozycji oraz ma się to przełożyć na konwersję w postaci zwiększonego ruchu.

Oczywiście w pierwszej chwili jest to pomocne (być może nawet na pewno ehehhe) ale nie ma to jak naprawiać sobie  ruch czy pozycje wstawiając na popularnej stronie mały spamik w stopce.

Przykład poniżej – właścicielowi życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, zwłaszcza po spotkaniu z działem Search Quality 🙂

Wcześniej tego nie było – wystarczy przejrzeć sobie archive.org: http://web.archive.org/web/20110705094202/http://www.kwejk.pl/

 

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Mogli chociaż zrobić ładny opis strony przy użyciu tych słów to by nikt się nie doczepił, chociaż to Kwejk, na niego też trochę inaczej patrzą…

 2. Z jednej strony dobrze, że dodał jakiś tekst bo takto były same obrazki, ale to istny keywords stuffing, który nic nie znaczy.

  Może właściciel będzie inaczej traktowany, ma np Adsense Premium 😉

  Pozdrawiam.

 3. Co więcej niektórzy nawet próbuja ten tekst ukrywać i myślą że zhakują Google. W ostatnich czasach takie zlepki słów kluczowych jak ja to nazywam są bardzo dobrze wychwytywane algorytmicznie :)Post krótki, ale konkretny.

 4. Nie chce mi się sprawdzać wszystkich tych słów, ale pewnie na żadne z nich nie są wysoko. Zresztą 99% ich odwiedzin pochodzi zapewne z frazy „kwejk”. SQT nie ma tu nic do roboty.

 5. Takie praktyki w przypadku dużych serwisów tego typu to norma, ostatnio widziałem parę takich stron z takim upychaniem słów w stopce. Jak sobie przypomnę gdzie to widziałem to dam linki ; ]

 6. kiedyś znalzłem trick na jednym z forów, że umieszczenie odpowiednio dobranych słów w stopce, nie tyle co ma podnieść wartość samej strony, czy sprowadzić większy ruch, ale ma to za zadanie podnieść wartość reklamy na stronie[nie gańcie mnie jesli się pomylę bo od długiego czasu nie widziałem panelu adsense – wzrasta CPA], Macie darmowego tricka ode mnie 😉 chociaż w tym zlepku słów nie widzę czegoś co mogłoby zwiększyć konwersję

 7. Znam kilka przykładów, że strony z takim spamem w stopce wypadły poza top 50 po ostatnich zmianach algorytmu.

 8. Gdy przeczytałem tytuł myślałem, że masz na myśli zaspamowanie stopki linkami do innych witryn 😀 Też się wielokrotnie spotkałem z upychanymi słowami w stopce i to zarówno na większych serwisach, jak i tych mniej wartościowych stronach. Takie praktyki to i tak jeszcze nic takiego. Niektóre duże serwisy wykorzystują jeszcze ciekawsze techniki ciemnej strony mocy 🙂

  • Każda opcja kusi, tym bardziej taka przy której nie trzeba się napracować. Ale takim sposobem to szkoda chyba sobie głowy zawracać, bo na ten moment to nie pomoże raczej w pozycjonowaniu – z perspektywy czasu można powiedzieć, że jakość ma bardzo duże znaczenie.

 9. Kiedyś robiłem to samo, ale to było z 5 lat temu. Człowiek mądrzeje. Za takie pierdoły można mieć tylko problemy, bo na pewno nie podnieść ranking. Rozsądnie ludzie, rozsądnie!

  • Czy ludzie wieżą w spam w stopce? Raczej nie. Zwykle jest tak, że nikt nie zwraca na to uwagi, ponieważ bardzo wielu pozycjonerów, ew. webmasterów stosuje takie sztuczki. Jednakże spamowanie w stopce nie jest dobre, to każdy wie. Czy spam w stopce jest, czy go nie ma zależy tylko od webmastera.

   Spamowanie w stopce to jeszcze nic, kiedyś znalazłem stronę na której był dział DO POZYCJONOWANIE, opisałem to wszystko na moim blogu .

 10. hxxp://internetpoker.prv.pl/adwords.html – nawet nofollow nie dostana – niech żyje scrape box, takie coś też da się znaleźć w sieci

 11. Kilka osób powątpiewa tu czy spotka Kwejka jakakolwiek kara za takie praktyki (każdy się zgadza że są one niedobre). Da się zauważyć, że wiele dużych serwisów robi różne dziwne z tekstami czy linkami na ich stronach.

 12. Ludzka głupota nie zna granic, a wystarczy pomyśleć i najważniejsze słowa łądnie wpleść w logiczne zdania no ale do tego trzeba… odrobinkę pomyśleć;)

 13. Kolega chyba troszkę przesadził z tą stopką. Marny sposób na pozycję, a słowa kluczowe w stylu ”kwejk” raczej nie do przebicia. Poza tym tragicznie to wygląda.

 14. ja uważam, że na pewnym poziomie wolno być bezczelnym. czyli:
  „co wolno wojewodzie to nie Tobie …. „

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły