Serpstat.pl to nowy serwis monitorujący pozycje w SERP. Ma stanowić alternatywę dla zamkniętych i płatnych rozwiązań tego typu. Dzięki otwartemu charakterowi nie powiela wysiłków związanych z pozyskaniem informacji o pozycjach, a także udostępnia śledzenie historii zmian dla fraz, które były sprawdzane w przeszłości.

W chwili obecnej serwis jest w fazie beta. Dla każdej badanej frazy raz na dobę monitoruje pierwsze 30 adresów w google.pl. Na liście pozycji dla każdego adresu można po kliknięciu obejrzeć historię z ostatnich 30 dni.

Oprócz fraz monitoruje również zmiany adresów IP dla domen. Po wpisaniu w pasku wyszukiwania nazwy domeny, lub wybrania opcji „szczegóły domeny” w historii, można zobaczyć listę fraz i pozycji dla danej domeny oraz listę innych domen serwowanych z tego samego adresu IP.

Nie planuje pobierania opłat od użytkowników, natomiast chętnie nawiąże współpracę reklamową.

Jakaś krytyka i sugestie dotyczące nowych funkcjonalności ???

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. widzę: 'tu wpisz frazę lub nazwę domeny…’ – wpisuję domenę i dostaję: „Wprowadzono nazwę domeny, a możliwe jest wyłącznie monitorowanie fraz”

  2. Komunikat został poprawiony na bardziej zrozumiały, natomiast do monitorowania nie można zgłaszać domen, a jedynie frazy. Domeny pojawiają się, gdy system natknie się na nie podczas monitorowania fraz. Dzięki za zwrócenie uwagi.

  3. Proponowałbym jakiś prosty system rejestracji i możliwość dodawania fraz lub domen do „ulubionych” w celu szybkiego znalezienia.

  4. Ciekawe narzędzie, oczywiście do ideału daleko, w końcu to darmowe narzędzie, ale z czasem może będzie to bardzo użyteczne narzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły