W temacie o Market Samurai wymieniłem narzędzie, które zwie się Rank Checker. Jeśli ktos używa oprogramowania typu WEBCEO to może liczyć w przypadku Market Samurai, że się nie rozczaruje … a przypominam, że to tylko 97 USD … Nie każde oprogramowanie to wszystko potrafi 😉

Tak więc do dyspozycji mamy:

– sprawdzanie pozycji na zadane słowa kluczowe w top100 (lub więcej – możliwość ustawienia zakresu sprawdzania)

– rysowanie wykresów dla liczby stron linkujących, site (jak zwykle problem, który dotyka chyba każde narzędzie), pagerank etc…

– sprawdzana jest pozycja dla domeny głównej oraz, jesli w top10 znajduje się podstrona dostaniemy o tym informację

Ponieważ często sprawdzamy trochę więcej fraz, niż to jest pokazane na obrazku powyżej (np: kilkaset), istnieje możliwość wykorzystania do tego celu mechanizmów PROXY.

Jak na razie, dla mnie, bardzo przydatne narzędzie. Jezli macie inne – zapraszam do podzielenia się doświadczeniem.

Chcesz kupić Market Samurai taniej ? Zapisz się z mojego linku referencyjnego – potestuj go – a potem kup za niższą cenę.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  • Jeśli chodzi o mnie m.in. wolę interfejs SM od Webceo. Dla mnie jest tez szybszy, wygodniejszy. Podkreślam, że nie neguję W-Ceo jako dobrego narzedzia.

 1. Problem tylko w tym, że web ceo może sprawdzać cyklicznie (mam np. ustawione na sprawdzanie 20 stron o 6 rano, włączam program i w tle sobie od razu sprawdza pozycje). Samurai z tego co wiem nie potrafi tego. Zresztą każdy projekt obsługuje się chyba osobno. Do sprawdzania pozycji nie ma raczej co porównywać tych narzędzi (chyba, że się mylę i samurai ma większe możliwości niż mi się wydaje).

 2. Właśnie testuje,
  po pierwsze trochę wolny,
  po drugie widzę, że są jakieś ograniczenia w postaci:
  Total Quota Used: 1 of 10
  plus taki że samuraia i tak używam do czegoś innego to może się nada monitorowania pozycji.

 3. Witam,

  czy warto jeszcze na dzień dzisiejszy kupić wersję full Market Samurai’a? wszystkie funkcjonalności działają? dostałem jakiś bonus -50% i nie wiem czy się skusić…Dzięki za pomoc!

  • Ja bym kupił. Nie używam wszystkich opcji ale IMHO jest to jakieś narzędzie do analizy i do tego płąci się jednorazowo. Aktualizacje są na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły