Do napisania tej krótkiej opowiastki skłoniło mnie zapytanie jednego z użyszkodników na PiO w temacie : Jak dopalić frazy long-tail ? On Sam napisał, że większość fraz (drobne 8000) ma już w TOPie i teraz zastanawia się jak to wszystko wzmocnić. Padło sławetne już “dopal SWL-em” … Moim skromnym zdaniem (podkreślam “moim”) użycie jakiegokolwiek rotacyjnego SWL-a może tylko zaszkodzić w skali 8000 x Anchor. Sądzę, że można do tego zagadnienia podejść na kilka sposobów:

1. wybrać te najważniejsze frazy związane z produktami najgorzej sprzedawanymi (mającymi najgorsza konwersję) i je dopalić… skoro się kiepsko sprzedają to im nie zaszkodzi. Tutaj oczywiście SWL dynamiczny w ilości nie większej niż kilkaset pkt na anchor (maksymalnie 5% wszystkich fraz z długiego ogona) lub tez statyczny SWL (w ilości nawet 20% fraz). Pozostałe anchory pokusiłbym się o “zapreclowanie do bólu”.

2. drugim rozwiązaniem jest pozostawienie tych 8000 fraz tutaj gdzie są i wykonanie SEO dla podkategorii oraz kategorii w serwisie. Tutaj ŻADNYCH SWL-i dynamicznych bym nie zastosował … tylko i wyłącznie linki stałe – jak je zdobędziecie to Wasz problem 😉

3. trzeci sposób to SEO dla strony głównej … jednakże uprzedzam, że w tym momencie bez SEO z punktu 2 cała akcja nie ma sensu – natomiast miło będzie jak ktoś się pokusi o wykonanie optymalizacji i odpowiedniego “nasycenia” linkowania do wewnątrz serwisu.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 4,00 z 5)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarze

 1. 4. można pokusić się o stworzenie tematycznych stron (produktowych – landing page) i podlinkować je.
  5. wzmocnić tylko te które mają niestabilną pozycję. optymalizacja seo wzmocni też inne podstrony i hasła.

 2. Dobre podejście do tematu. Również nie szedł bym na łatwiznę z tymi SWL-ami, tylko mogą zaszkodzić. Pomysł z landing pages dobry, chociaż wymaga pewnego nakładu pracy. No ale czego się nie robi dla wzmocnienia pozycji 😉

 3. 6. Wyciągnąć frazy z top20-30 na które widać nienajgorszy ruch, a wbicie ich do topu jeszcze go zwiększy 🙂

 4. Zgred chyba czasem piszesz za dużo i edukujesz konkurencje..
  Czuje jednak, że masz własne metody i nie masz zamiaru ich opisywać. tak trzymaj 😉

 5. Czy testowałeś może linkwheela, gdzie strony w kole były polskie, linkowane między sobą i do docelowej strony-też w języku polskim. Natomiast podlinkowanie stron w kole było ze stron obcojęzycznych? Czy nie przełożyło się to na utratę geolokalizacji dla strony docelowej?

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły