Ostatnimi czasy nastąpił wysyp spamerów, którzy nie maja już sumienia nawet dla katalogów płatnych – dodają zaplecze bardzo podłej jakości i liczą na to, że im się upiecze.

Po czym poznać spamera:

– darmowa grafika, darmowy szablon

– domeny typu info.pl , net.pl oraz regionalne

– adres email jest taki sam jak nazwa domeny i z reguly korzysta z poczty na Interii – przykład dodanej domeny www.domena.pl; użyty adres email: domena@interia.pl

– wpisów do katalogu jednego dnia jest kilka/naście czasem nawet ponad 20

– występują też osobniki, które w adresie email używają często słówka „seo”

– w opisie występują błędy użytego miksera

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Pierwsze trzy punkty nie sa zadnym wyznacznikiem, bo odnosza sie tez do wielu osob dodajacych „lepsze” zapleczowki, a takze zupelnie zwykle strony. To, ze ktos korzysta z darmowych grafik i szablonow nie znaczy przeciez jeszcze, ze nie zadba o unikalna tresc. A to, ze korzysta sie z jednego maila jest zupelnie normalne – to calkiem zdrowy odruch miec jeden, zupelnie wyodrebniony adres do podawania przy roznego typu rejestracjach, aby potem wlasciwego adresu nie zasypywac ogloszeniami, a na dokladke miec raporty z potwierdzeniem dodania w jednym miejscu.

  Raczej wlasnie pomieszarkowa kompletna niegramatycznosc bedzie tu wyznacznikiem (no i duplikaty).

 2. No, tutaj praktycznie w pełni zgodzę się z Wilkiem. Treść wpisu jak dla mnie ma mało wspólnego z rzeczywistością 🙂
  – brzmienie i poprawność opisu
  – unikalność opisu
  zawartość strony
  to są dla mnie osobiście podstawowe wykładniki.

 3. Strasznie to wkurzające pryzy moderacji katalogu, szczególnie kiedy strona docelowa nie jest zła ale opis masakra pila mechaniczną.U mnie najwięcej spamu na hasło „filmy online”, „firma budowlana”, „korporacja finansowa skarbiec”, „blog suczki”, i jeszcze sporo innych 😀

 4. Dlatego ja wprowadziłem sobie w katalogu taki punkt, że w przypadku wielu wpisów jednego użytkownika. Jeżeli dwa nie spełniają wymagań to lecą wszystkie bez sprawdzania.

 5. Cenne szkolenie, jak chronić się przed takimi spamerskimi katalogami. Aktualnie katalogi SEO to już przeszłość, choć na pewnych i dzisiaj warto posiadać link. Choć nie są tak ważne, jak dawniej, gdy bardziej liczyła się ilość linków zewnętrznych, a nie ich jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły