Ostatnio chyba sporo pozycjonerów przeżywa wzloty i upadki. Związane jest to z ostatnim czymśtamupdejtem w wyszukiwarce.
To co ja zaobserwowałem to:
– witryny od dawna nielinkowane, mające stałe linki od zawsze – ostro w górę na topowe pozycje
– witryny świeże, ledwo co rozpoczęte SEOwanie (uwaga: blogi na wordpressie) – w górę
– witryny stare, seowane – statecznie te same pozycje lub lekko w dół bo się nowi rozpychali w top10
– witryny posiadające stricte dane słowo/słowa kluczowe w domenie – top3 – bezapelacyjnie
– linki w tekście unikalnym, będące na forach/preclach uzyskały punkty wypychając witryny niesamowicie do góry

Praktycznie zero spadków (u mnie). Aż się boję co będzie za dni kilka, kiedy algo się uspokoi i sytuacja zacznie wracać do „normy”. Przykłady fraz: pozycjonowanie, katalog stron i kilka innych

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Pawle, czemu strach myśleć co będzie jak sie uspokoi? Już się moim zdaniem uspokoiło. Więcej wiary we własne umiejętności. Mam na ten temat swoja teorię. Zwykle jest tak im G głośniej krzyczy, że coś nie ma znaczenia tym większe znaczenie to ma – w ich interesie to jest, aby wprowadzać w błąd i tym samym krecić lody na adwords z kieszeni tych zniechęconych pozycjonowaniem wg ich zaleceń.

  Teraz obwieścili ze PR nie ma znaczenia… a jak dla mnie ma tylko nie PR pozycjonowanej a linkującej. Oczywiście nic odkrywczego, ale czy przypadkiem nie mieliśmy ostatnio UPDATE plus 2 korekt? a potem po kilku dniach gruchnęło, jakby nagle przeliczyli wszystko?

 2. U mnie strony generalnie do góry, jakiś specjalnych zawirowań nie zauważyłem. Jednak niektóre strony poszły do góry tak nagle. Szczególnie te ze słowami kluczowymi w domenie z tym się zgodzę.

  Kilka nowych stron, które linkowałem od jakiegoś czasu, stały na pozycjach kolo 50 i nie chciały się ruszyć. Teraz nagle wskoczyły do top 10 na miejsca 5-8.

 3. Szanse się wyrównują, już nie trzeba mieć kapuchy po uszy żeby wybić stronę na topowe frazy i tak być powinno.

 4. Moim skromnym i nie fachowym zdaniem jest coś na rzeczy ze słowami w adresie i starymi linkami. Kupiłem domenę z historią z anchorem. 29 linków na krzyż. Pozycje: 2, 2, 6, 13 a na stronie wordpress dwa arty, kategorie i kilka tagów. Branża może mało popularna ale usługowa i pozycjonowana. 4,910,000 wyników na jedno z wyszukań.

 5. dodam od siebie tylko tyle, że IMO
  – nie tylko słowo w domenie ma znaczenie na plus, ale także słowo w URLu.
  – bardzo miło zaskoczyły pozycje z LT na sklepach internetowych, gdzie specjalnie się nad nim nie wysilałem (może to tylko, chwilowy wzrost bo mało czasu na analizę ruchu. pozycje LT za to mocno w górę)
  – fajnie, że w końcu ktoś ze „znanych” SEOwców napisał o ruchach w Googlu, bo juz myślałem, że tylko u mnie sie poprzewracało 😉
  – content is the king – wiadomo nie od dziś, ale linki z unikalnych tekstów znów zdobyły trochę pozycji

  wysokich lotów Panie i Panowie 🙂

 6. Ostatnie zmiany raczej na plus, w górę idą stronki nad którymi najmniej się pracuje, ale które kiedyś były ostro pompowane.

 7. Mam ciekawostkię: dośc dobrze „stoją” i pną się do gory witryny seowane jedynei dynamicznym SWL-em i wsparciem (nikłym) linkami statycznymi … czyżby herezja ze strony Google ??? Bo zaplecze mam wyżej niż strony docelowe na kilka fraz 🙂

 8. na frazach które obserwuję: zmiany nie są ciągłe, są totalnie skokowe i właśnie mają jakiś przestój.

 9. dodam jeszcze ze ostatnio dodałem kilka linków w tekście na blogach .edu i teraz widzę ze siedzą mi w top10 zaraz pod pozycjonowana strona.myślę ze konkurencja jest w lekkim szoku bo mam 4 pozycje z top10 🙂

 10. Witam,
  Zgodzę się z przedmówcami: widać ewidentnie, że słowo kluczowe w nazwie domeny / adresie URL ma znacznie. U mnie na jednej z podstron zawierającej pożądane frazy w URL, ale i przekierowanie 302 na inną podstronę, pozycja w rankingu podskoczyła o 13 miejsc i wylądowała w TOP3.

  Ogólnie więcej wzrostów, spadków mało, ale i to na mniej ważne frazy.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły