google-webmaster-toolsDzisiaj na Blogu Google pojawił się wpis podsumowujący (tak sądzę) ostatnie kilka lat, w zakresie nienaturalnych linków i wniosków o ponowne rozpatrzenie, na przestrzeni których mieli możliwość zebrania swojego doświadczenia „do kupy” i przekazać to w jednym skondensowanym wpisie.

 

Kilka rzeczy zostało bardzo mocno zaakcentowanych:

 • zwracają uwagę na wszelkiego rodzaju systemy wymiany linków oraz sieci „precli” – klik – wskazanie ostatniego „czyszczenia” we Francji wskazuje, że „coś wisi w powietrzu” i lada moment ten „huragan” dotrze do Polski ?!
 • kupowanie linków
 • precle, linki z artykułów, katalogi

To co jest istotne to zwracają szczególną uwagę aby na odnośniki wychodzące z witryny były opatrzone dyrektywą rel=”nofollow”.

O wielu rzeczach My już wiemy – pytanie pozostaje tylko – czy wpis na blogu oznacza, że „agent Smith” został wpuszczony do sieci czy też za chwilę zostanie wpuszczony … i będzie Matrix 🙂 Jakoś zbyt natrętnie wskazywane jest Forum dla Webmasterów 😉

Oj będzie chyba „krwawy tydzień” …

 

 AKTUALIZACJA 20:25

Matt odwiedza Polskę – czyli Mortal Kombat Begins !!!

matt-cuts-odwiedza-polske

 

 

 

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Zostaną do linkowania tylko społecznościówki, a najlepsze profile z social mediów będa wysoko w wynikach. Tylko jak rankować zwykłe strony ?

 2. Leci kilka rzeczy: swl rotacyjny, giełdy, katalogi też . Ciekawe czy domenę utrzymam czy też katalog i blog dostanie bana…

 3. Jeśli serwis ma tak dobre i optymalnie rozwijane zaplecze jak np: tekstowo, tipy, ulub albo fotka to raczej nie ma powodów do zmartwień. Widać, że zaplecza budowali ludzie z głową, gorzej jak ktoś zamawiał w śmieciowych firmach, z gwarancją top 10, gdzie dominują strasznie kiepskiej jakości precle.

 4. Ja już dawno wyleczyłem się z swl-i, ale ja jestem hobbystą, więc mogę sobie pozwolić. Myślę że teraz w cenie zacznie być zdobywanie „naturalnych” linków przez wpisy gościnne, komentarze itp. U mnie nic nie poleciało, dotyczy to także katalogów, prolinka, linkolo i seopilota. Ale zobaczymy co przyniesie jutro…

 5. Rykoszetem oberwą szkolenia i publikacje SEO (również blogi) oraz różnej maści firmy związane z SEO. Spadnie popyt na tego typu usługi i informacje.

 6. Wszyscy piszą o prolinku, a moim zdaniem linki stałe są trudne do wykrycia przez algorytm. Patrząc z punktu widzenia programisty to wykrycie linków, które wyświetlają się rotacyjnie jest banalnie proste bo wystarczy odświeżyć stronę 2-3 razy i już widać, że to strona ma podpiętego swla. Co do prolinka to ciężko znaleźć regułę, po której wykrywałoby się takie strony. Link siedzi na stałe, bot nie widzi kodu php to skąd ma wiedzieć czy taki link został zakupiony z giełdy linków czy wstawiony przez administratora własnoręcznie?

 7. Coś mi się wydaje, że przesadzacie z tym rozpowszechnianiem danych. Na pewno dane osobowe się nie rozejdą, jeśli je wyślesz bezpośrednio do Google, bo taka firma musi dbać o opinię. Co najwżej będa je trzymać na swoich tajnych serwersach i udostępniać na prośbę policji, FBI czy CIA;) Wyrok faktycznie trochę dzwny – Google ma bardzo sensowną linię obrony, tylko udostępnia informacje, które taki czy inny baran wrzuca do przestrzeni publicznej następnie narzekając, że się one tam znalazły… Jak już to powinna istnieć możliwosć usunięcia danych o sobie z arhciwum Google, które jest potężne i pewnie może zawierać info z takiej czy innej strony, nawet kiedy z orygnalnej wersji już zniknie.

 8. Odnośnie wypowiedzi Grzegorz, miałem linki w Prolinku i Google je łapał, przypuszczam, że to sprawa:
  – powtarzalności linków (linki niby stałe ale na każdej witrynie wyświeltają się praktycznie tak samo, szczególnie jeśli dajemy tekst przed i tekst po)
  – disavow
  – przypadku kiedy Google znalazł linki prowadzące do innych podejrzanych witryn, które również brały udział w systemie wymiany

  Tak to sobie wyobrażam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły