Zachęcony przeczytanym artykułem o NP Checker’ze (tutaj) opisuję go również na swoim blogu.

Program służy do sprawdzenia wielu statystyk dla wielu witryn jednocześnie. Do jego poprawnej instalacji niezbędne jest zainstalowanie .NET (więc podczas instalacji proszę się nie zdziwić, że coś takiego będzie miało miejsce). Programik można ściągnąć bezpośrednio ze strony autora netpeak.net – nie podaję linka bezpośredniego bo … antywirus krzyczy, że strona może wyrządzić szkody (ale takowych nie ma – po prostu jest ona zgłoszona w wielu miejscach stąd ostrzeżenie, a oryginalnie jest z … Ukrainy).

Co zyskujemy:

– przede wszystkim program, który w zadanej liczbie wątków (suwaczek ustawia ile jednocześnie ma ich być), poprzez wykorzystanie proxy (można je oddzielnie wstawiać) ściąga szereg infomracji z różnych wyszukiwarek
– na chwilę obecną ma wbudowany interfejs do API w AHrefs oraz SEOmoza – sądzę, że API Majestica to tylko chwilka czasu zanim się pojawi (program sam sprawdza, czy są aktualizacje)
– mamy dostęp do Pageranku, liczby zaindeksowanych stron, Binga, trustrank i inne, które mogą być przydatne i wiele innych parametrów

Programik jest przydatny do sprawdzania indeksacji zaplecza 🙂 A wszystko można sobie wyeksportać do Excela …

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Ale trafiłeś, właśnie czegoś takiego dzisiaj przez cały dzień szukałem 🙂
    Dzięki 😀

  2. Trochę rozczarowałem się tym programem, nie wskazuje poprawnie backlinków, informacje są dosyć szczątkowe i często mylne.

  3. Dzięki Zgredzik, właśnie coś takiego było mi na wczoraj potrzebne. Mam jeszcze pytanie – który parametr daje rozeznanie dla TR ? mozTrusk zwraca mi 0, natomiast mozRank wyświetla wynik i w porównaniu z innym narzędziem do sprawdzania TR się zgadza. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

    @E-kreacja zawsze trzeba przy analizach przyjąć jakiś margines błędu. Jak na darmowe narzędzie, daje duże rozeznanie.

  4. Wrzuci ktoś na jakiegoś ftp i zapoda linka? Stronka firmowa coś mi się nie wyświetla i nie mogę pobrać programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły