Zachęcony przeczytanym artykułem o NP Checker’ze (tutaj) opisuję go również na swoim blogu.

Program służy do sprawdzenia wielu statystyk dla wielu witryn jednocześnie. Do jego poprawnej instalacji niezbędne jest zainstalowanie .NET (więc podczas instalacji proszę się nie zdziwić, że coś takiego będzie miało miejsce). Programik można ściągnąć bezpośrednio ze strony autora netpeak.net – nie podaję linka bezpośredniego bo … antywirus krzyczy, że strona może wyrządzić szkody (ale takowych nie ma – po prostu jest ona zgłoszona w wielu miejscach stąd ostrzeżenie, a oryginalnie jest z … Ukrainy).

Co zyskujemy:

– przede wszystkim program, który w zadanej liczbie wątków (suwaczek ustawia ile jednocześnie ma ich być), poprzez wykorzystanie proxy (można je oddzielnie wstawiać) ściąga szereg infomracji z różnych wyszukiwarek
– na chwilę obecną ma wbudowany interfejs do API w AHrefs oraz SEOmoza – sądzę, że API Majestica to tylko chwilka czasu zanim się pojawi (program sam sprawdza, czy są aktualizacje)
– mamy dostęp do Pageranku, liczby zaindeksowanych stron, Binga, trustrank i inne, które mogą być przydatne i wiele innych parametrów

Programik jest przydatny do sprawdzania indeksacji zaplecza 🙂 A wszystko można sobie wyeksportać do Excela …

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarze

  1. Dzięki Zgredzik, właśnie coś takiego było mi na wczoraj potrzebne. Mam jeszcze pytanie – który parametr daje rozeznanie dla TR ? mozTrusk zwraca mi 0, natomiast mozRank wyświetla wynik i w porównaniu z innym narzędziem do sprawdzania TR się zgadza. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

    @E-kreacja zawsze trzeba przy analizach przyjąć jakiś margines błędu. Jak na darmowe narzędzie, daje duże rozeznanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły