Ostatnio jak „grzybki” po deszczu powstają grupy katalogów oferujące multikody – dzięki temu można za w sumie niewielkie pieniądze dodać kilka/naście/set witryn do wielu katalogów w parę chwil. Czyli zdobyć całą rzeszę linków.

Dziś na blogu gdaq pojawiła się [fancy_link textcolor=”green” link=”http://www.blog.gdaq.pl/2012/03/najwieksze-listy-seokatalogow-gwarancja-skutecznosci-w-pozycjonowaniu/” target=”_blank”]lista seokatalogów[/fancy_link] oferująca multikody. Lista rzeczywiście imponująca ale odniosę się do kilku kwestii:

– nie ma czegoś takiego jak gwarancja skuteczności w pozycjonowaniu 😛 – wybacz Sławku ale musiałem skrobnąć o tym Twoim tytule 😛

– lista super – ale moją obawę budzą użyszkodnicy, którzy dodają „jak leci” i „co leci” … czyli tak naprawdę tylko moderacja pozwoli przetrwać najsilneijszym

– od dziś Publiker też już daje dodawać do Seoków 🙂 nie testowałem więc nie wypowiem się co do skuteczności

– osobiście korzystam TYLKO z kilku grup wymienionych przez Sławka co daje mi od 1000 do 1200 linków w jednym raporcie (testy może opisze wkrótce – są pozytywne)

– należy przy tym pamiętać, że samo skatalogowanie „problemu” nie jest drogą do sukcesu – wszystkie wpisy należy jakoś podlinkować – tutaj mamy do wyboru: SB, XR, PING i inne różne drogi …

Na pewno takie grupy sa pod baczną uwagą SQT w Google – więc „wujek dobra rada” : zadbajcie o moderację !

Tak więc zestawienie warto obejrzeć ale listę swoich katalogów należy wybrać samemu 🙂

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Spoko Paweł miałem nawet dziś zmieniać tytuł, ale widzę, że się przyjął.

  Miło słyszeć, że Publiker obsługuje seoki teraz OmniAdd będzie gonił 🙂
  Katalog w grupie czy nie musi być zadbany, stale moderowany bo w tym tkwi jego siłą, aczkolwiek takie grupy z pewnością zwracają uwagę Google

 2. >>> Na pewno takie grupy sa pod baczną uwagą SQT w Google
  Czyżby google testowo kupowało multikody i pozycjonowało strony? 😉

 3. Generalnie – ok ale jeśli chodzi o samego publikera to tutaj się nie zgodzę: za niewiele wyższą kwotę [307 brutto vs 266 brutto] kupimy seocat’a który obsłuży nam płatne bazy seokatalogów [chyba że dodatkowo kupimy jeszcze tę ręczną maszynkę do publikera ale wtedy mamy już w ogóle pełne ręce roboty].
  A grupy seoków zapewne prędzej czy później padną jak wszystko – chodzi o to żeby korzystać z tego co chwilowo jest dotępne na rynku i działa.

  • Na pewno masz rację – ale ja publikera używam do zarządzania swoimi preclami i akurat w tej kwestii „wtyczka” nazwijmy to do seoków jest mi na rękę … czy będe z niej korzystał ? Zapewne tak ale i powiem szczerze, że z ręcznego katalogowania do seoków bedę nadal korzystał.

   • Z ciekawości – dlaczego koniecznie ręcznie? Jeśli są narzędzia poprawnie dodające? 🙂
    Lepsze samopoczucie czy względy praktyczne np. idealnie dobrana kategoria itp?

 4. ps. wpis o cenie publikera w nawiązaniu do wypowiedzi Zgreda z pio:
  >uważam, że dorobienie seokow to akurat mogę spokojnie zapłacić za updejt – jak kogoś nei stać na narzędzia SEO niech się za to nie bierze.

 5. Pawle, pamiętaj, że wykładając ludziom na tacy dobre rozwiązania przyczyniasz się do ich upadku – chodzi o testy konkretnych grup:)

  prędzej czy później i tak większość tych grup dopadnie banik bo ludzie nawet nie owijają w bawełnę tylko sprzedają kody do pozycjonowania a jeśli chodzi o same seokatalogi to moim zdaniem jest kilka do których warto dodać wpis(jeśli chodzi o strony docelowe), reszta nadaje się do podlinkowania zaplecza no ale wiem też, że część ludzi opiera pozycjonowanie o… dodawanie do seokatalogów;)

 6. z drugiej jednak strony te multikody są płatne i w wypadku banika będzie ich stać na postawienie nowych z 301 i regeneracje.

 7. Może jestem bardzo sceptycznie nastawiony ale taką „polityką multikodów dla każdego z ulicy” właściciele sami sobie kopią grób.
  Pozdrawiam T.

 8. Ja w swoich nie mam publicznych multi. Jedynie na prywatny użytek i dla znajomych. Może moje seoki przetrwają trochę dłużej dzięki temu 🙂

 9. Zgred wydaje mi się, że sprzedajesz wiele kodów np 40,60 itp… może nie nazywasz tego multikodem ale to jest chyba to samo? 🙂

 10. Trudno uzyskać dostęp do najlepszej listy katalogów SEO. Ja sam budowałem taką listę i przyznam, że należy ją regularnie aktualizować, bo te, które dawnej były OK, aktualnie już nie są….

 11. czy w dzisiejszych czasach, praktycznie już rok 2023 opłaca się inwestować w katalogi, chciałem pododawać do paru płatnych katalogów i nie wiem jaką siłę posiadają, co byś polecił? masz może jakąś listę wartościowych katalogów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły