W rozdziale pierwszym, poświęconym narzędziu Market Samurai napisałem, że opcja SEO Competition jest bardzo pomocna przy analizie konkurencji. Na warsztat weźmiemy frazę „katalog stron”.

Uruchamiamy projekt, wpisujemy frazę „katalog stron”, wybieramy terytorium Polski (Language/Region) – powinna pojawić się Polska flaga.

Przechodzimy do sekcji „SEO Competition”.

Aby sprawdzić swoje katalogi stron wciskamy po prawej stronie na dole przycisk „Add custom URLs” – pojawi się okienko, w które wpisujemy swoje adres WWW, które chcemy dodatkowo sprawdzać. W moich przypadku użyłem dwóch swoich katalogów Edwin oraz Linksor.

Po zatwierdzeniu klikamy przycisk „Generate Results”. po dłuższej chwili otrzymujemy wyniki:

Jak widać dwa dodatkowe adresy są powyżej wyników z TOP10 wg Google. Analizy dokonujemy według własnych przemyśleń. Na co ja zwracam uwagę ?

DA – domain age – wiek domeny

PR – page rank – niby zielony pasek a jednak cieszy

BLP – liczba linków do domeny – w tym przypadku TYLKO do domeny głównej. BLD wskazuje linki do wszystkich stron/podstron w domenie.

… a dalej już wg własnego uznania i opisu.

Teraz ciekawostka najważniejsza. Obok kolumny z określeniem wieku domeny (DA) po lewej stronie znajduje się trójkącik skierowany dzióbkiem w dół. Jeżeli go wciśniemy naszym oczom ukaże się dodatkowe menu:

Na czerwono zaznaczyłem 3 rzeczy: Trend, PR Analysis oraz Anchor Text Analysis. Te dwie ostatnie rzeczy dają nam możliwośc automatycznego pobrania danych z Yahoo SiteExplorera i w sposób prosty przedstawienia danych w tabeli. Oczywiście jest to analiza pierwszych 1000 BL-ek z Yahoo.

Wykonajmy dla przykładu PR Analysis dla jednej witryny – wynik poniżej:

Na rysunku powyżej po lewej jego stronie mamy wykonaną analizę linków prowadzących do sprawdzanej witryny i zliczoną wg PageRanków. Po prawej stronie widnieją odnośniki, gdzie znajduje się link do przedmiotowej, badanej witryny.

Teraz podobnie możemy postąpić i dokonac analizy wg słów kluczowych użytych do pozycjonowania (Anchor Text Analysis).

I tak w szybki sposób możemy dokonac analizy jednego z naszych konkurentów w branży. Narzędzie to BARDZO ułatwia życie przy sprawdzaniu konkurencyjności frazy i/lub sprawdzania naszych „wrogów”.

Chcesz kupić taniej Market Samurai ? Zapisz się z mojego linku – potestuj kilka dni – a potem zapłać – wtedy zapłacisz mniej.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Zastanawiam się tylko czy wartości które pokazuje jeśli chodzi o PR konkretnych URLów są adekwatne.
  Np wiele postów,komentarzy dostaje PR=0
  Po wejściu na stronę z wpisem widać np PR=3-5
  I teraz co? Fake Page Rank?
  Samurai jedbnak się wybrania bo ScrapeBox daje podobne odczyty jeśli chodzi o PR URLi

 2. Zgred rozwiał moje wątpliwości! 3 tygodnie chodziłęm i zastanawiałem się czy kupić :/ teraz widze że jestem 3 tygodnie w plecy..

 3. Wszystko OK. Ale dużo stron jest teraz dopalanych przez 301. Samuraj niestety nie pokaże nam tych danych… Mam przypadki kiedy strona dobrze linkowana ma wg Samuraja –> MajesticSeo 4950 unikalnych domen z PR 0 do 8 a konkurencyjna 37 i niestety konkurencja jest wyżej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły