Kilka dni temu wyszła aktualizacja algorytmu (a nie zwykły data refresh). Poza różnorodnymi karami Ja zaobserwowałem na kilku witrynach, że popularne pinezki czyli lokalne wyniki pojawiły się praktycznie wszędzie.  Widać to szczególnie na dużych stronach, które dostarczają wyniki lokalne na długim ogonie. Doszło (moim zdaniem do parodii) gdzie jedna firma jest widoczna w wynikach organicznych oraz SAMA JEDNA widnieje w pinezkach 🙂 Przykład jednej strony w pinezkach: mapy-google-pinezki-1strona   A tutaj przykład dużej strony: mapy-google-pinezki-2strona

 

Przykładowo „technika diamentowa” – geo: Wrocław – wstawiona witryna z profilem lokalnej firmy

technika-diamentowa-pinezka

Przykładowo „technika diamentowa” – geo: Warszawa – jeszcze kilka dni temu nie było mapek – teraz już są.

technika-diamentowa-pinezka-wawa

 

Zadanie na najbliższe dni – przeskoczyć mapki i pinezki 🙂

Ktoś to jeszcze zaobserwował ? Zapraszam do dyskusji i komentowania…

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. To co ja zauważyłem to przeskoczenie mapek do góry, wcześniej wielokrotnie były przynajmniej 2-3 wyniki na szczycie, teraz SERP zaczyna się od mapki :/

  2. Zwłaszcza dla wyszukiwania lokalnego ostro idą. Ale mam też przykład, że kilka mocniejszych lokalnych stron jest ponad mapami, czyli „moja strona” a potem mapy. Obserwuję jednak z trwogą, że lada chwila z góry będzie sam dół bo faktem po 5 i więcej map wyświetlają serpy. I tak, góra płatne, potem mapy, reszta na dole. Robi się co raz ciekawiej.

  3. Nie wnikam w mapki bo mam wrażenie, że wcześniej też tak było, ale w Google Grafika pełno teraz syfu w postaci zdjęć odsyłających do nieistniejących stron.

    PS Podoba mi się nowe wdzianko Zgreda 🙂 Dodałbym jeszcze widget z ostatnimi komentarzami.

  4. Mi niestety zaliczyło sporo niewielkich spadków. Najprawdopodobniej oberwały katalogi z których linkowałam. Sytuacji opisanej w artykule nie zaobserwowałam.

  5. Mam podobnie. Co ciekawe, oprócz zwykłych roszad (trochę małych spadków, trochę małych wzrostów), do TOP10 powskakiwało mi trochę starych zaplecz i trochę starych (dawno pozycjonowanych) serwisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły