Od kilku dni studiuję klauzule niedozwolone dla usług prowadzonych w Internecie. Chciałbym uniknąć ciagania się po sądach w obliczu usług w ramach katalogów stron. De facto katalog jest prawie jak sklep internetowy.

Doskonałą lekturę znalazłem na: klauzule niedzwolone w sklepach internetowych.

Przejrzałem kilka katalogów oraz sklepów i mam wrażenie, że nikt nie patrzy na te klauzule i robi “podług siebie”. Wczoraj rezerwowałem wczasy i znalazłem tez kilk a zapisów, za które UOKIK może nałożyc kary.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarze

    • Nieprawda – są kancelarie/firmy, które żyją z tego, że podadzą firmę czy osobę do sądu za posiadanie w regulaminie klauzul niedozwolonych. Mój dobry kolega musial się z taką ułożyć – stracił sporo kasy. Oni się w takich sprawach specjalizują. 10% obrotów to spora kasa …

  1. W zeszłym roku jeden pan ze stowarzyszenia “L***s” tak próbował brzydko mówiąc wydy*ać tłumaczy i biura tłumaczeń. Pseudo bohater zapomniał tylko o jednym – sporo tłumaczy ma wykształcenie prawnicze :). Co prawda rok przed tym ładnie przetrzepali biura turystyczne, więc temat jest naprawdę bardzo ważny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły