Zawsze mam problem z udowodnieniem czy tez przekonaniem drugiego dyskutanta z faktem, że nadmiernie rozbudowana stopka może byc przyczyną fitlra lub bana. Z drugiej strony otrzymuję często:

– a bo wordpresy to mają i bana nie ma

– a bo wisi tyle stron z tym samym i tez nie ma bana

Tłumaczenie, ze skoro innym działa i Ja nie usunę jest dośc ciężke – zwłaszcza jak wykonuje się optymalizację czy audyt i jako rekomendację wysyła się klientowi zalecenie usunięcia linków ze stopki.

Co w takim przypadku mówicie ?

1. linki na poduszka.pl

 

2. linki na nocowanie.pl

 

Mała aktualizacja: znalażłem chyba przykład stopki z linkami, za ktore można spodziewac się kary – oznaczona na czerwono. Na dodatek wszystkie linki prawie w  kolorze tła.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Trzeba to zobrazować. Podanie linków do lamentów „po fakcie” na forum Google czy np. wykresów ze spadających odwiedzin/zarobków. Linki w stopce na poduszka.pl są nieudolnym naprawieniem tego co psuje menu i cała nawigacja u góry strony, starałbym się wytłumaczyć że jest to niepotrzebne gdyby tylko poprawić nawigację strony u góry.

 2. czy post nie jest przypadkiem na moim przykładzie, zdjąłem całkowicie linki ze stopki i pomogło jak ręką odjął 🙂

 3. „- a bo wordpresy to mają i bana nie ma

  – a bo wisi tyle stron z tym samym i tez nie ma bana”
  To powiedz „a wie Pan ile stron z takimi stopkami już dostało bana?”
  I faktycznie dobrze mieć pod ręką jakiś przykład.

 4. Zrobić audyt i olać człowieka (który nie rozumie i nie chce zrozumieć co się do niego mówi) niech się z nim męczy konkurencyjna firma, która obsłuży go na równie niskim poziomie (takich nie brakuje). Niech się martwią inni.

 5. Dobreee 😀 Przy najbliższej takiej okazji z pewnością się tym posłużę się bo z takimi trzeba ostro 😉

 6. @world_seo: ja na katalogach mam po 400 wewnętrznych 🙂 chodzi o sposób ich prezentacji oraz co sobą wnoszą dla użytkownika. Są stopki, które po prostu linkują do np do podkategorii (wszystkich) i to już trąci spamem.

 7. „Są stopki, które po prostu linkują do np do podkategorii (wszystkich) i to już trąci spamem.”

  @zgred: hm, do tej pory myślałem że to nic złego mieć w stopce kategorie… czy znacie konkretne przykłady i co dokładnie znajdowało się w stopce bo planuje właśnie takie coś zastosować.

 8. Dobrym przykładem jest powielanie mapki w stopce to znaczy, że masz mapkę Polski i wszystkie linki z mapki są tez w stopce (dla lepszej indeksacji). Podobnie można spotkać potężne stopki z kategoriami i podkategoriami na witrynach sklepów meblowych, niektórych bieliźnianych.

  Wejdź nap na bim.pl i zerknij w stopkę – są tam obecnie słowa (tylko) – gdyby były podlinkowane do kategorii lub kategorii – to już byłoby spore ryzyko, że algo potraktuje to jako spam. Z prostego powodu: użytkownik nie interesuje się stopką 🙂

 9. Hm, no ok, ale czy znacie konkretny przykład który za umieszczanie w stopce podkategorii dostało po uszach…? np. Instalki.pl – mają właśnie takie coś i mają się dobrze.

 10. Osobiście bym się nie odważył na taką stopkę tym bardziej, że jest to powielenie wszystkich kategorii i podkategorii jakie znajdują się w menu u góry. Jednakże jest to dość dobrze zorganizowane. Podobnie jak na serwisach np Agory – wyborcza.pl – więc raczej kary nie będzie.

 11. Sory Zgred, ale na moje to tym razem siejesz dezinformację. Oczywiście, że chamskie wsadzenie 30 keywordsów w stopkę po przecinku, czy też zrobienie menu w footerze jak na poduszka.pl jest bardzo złym pomysłem, ale to są skrajne przykłady. Nie che pisać więcej, bo wiedza kosztuje, ale nawijania ludziom makaronu na uszy też nie lubię.

 12. Z tym filtrem/banem za linki w stopce to chyba „urban legend”. Nocowanie.pl jest w wynikach bardzo wysoko, więc raczej kar za stopkę nie mają. A ogólnie linków na stronie mają tyle, że aż cieżko to przeglądać…

  • @taj: jeśli mówisz o tych szarych to kwestia czasy aż jakiś SQT wpadnie i ukarze. Ogólnie temat „stopek” w serwisach noclegowych jest bardzo śliski i jest to też temat rzeka.

 13. Linki na poduszka to mało teraz nocowanie dowaliło ładnie:), wystarczy na dół strony zjechać i zobaczyć co się kryje pod: Zobacz noclegi w miastach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły