Okazało się, że jest możliwość wykończenia (następuje BAN) młodego katalogu stron. Wielokrotnie na forum Google dla Webmasterów powtarzana jest mantra, że linki przychodzące nie szkodzą. Gówno prawda (przepraszam targają mną emocje).

Test #1:

– katalog niemłody jednak niepodlinkowana strona główna tak jak to powinno być – czyli tak jak z reguły robiłem (sori.pl). Osoby dodające wpisy wrzuciły w SWLa statycznego i dynamicznego. Efekt – BAN. Czas – ok 3,5 miesiąca (tak wygląda z historii linków).

Test #2:

– katalog „nófka funkiel nieśmigany” – strona główna ledwo zaindeksowana, dopalone zdrowo SWL-em (kilka tysięcy pkt per wpis) – tym razem tylko dynamicznym. Efekt – BAN prawie natychmiastowy (2 tygodnie i po sprawie).

Resume: zanim wypuścisz katalog zadbaj aby domena główna było mocno podlinkowana. Nie bądź zgred – podlinkuj się.

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Wspólne przemyślenia, miło 🙂 Jedynie mogę potwierdzić, lecz czy to będzie mogło wykończyć konkurencję? Myślę że tak i bardzo dobrze!

 2. Hmm dlatego lepiej stawiać katalogi na starych domenach z historią i BL. Dziwne, że za samo linkowanie dostaje się bana. Prosty sposób na konkurencję. Kilka tysięcy linków in.. i konkurencja out. A tyle kłamią co chwila, że niby linki przychodzące nie szkodzą.

 3. Dziwna sprawa. Czyżby to dotyczyło tylko katalogów? Często zdarza mi się linkować na początku świeże domeny pod statlinka SWL rotacyjnym i nic się nie działo do tej pory …

 4. @SEM: owszem może nic – ale tutaj wyszło czarno na białym, że zbyt mocne podlinkowanie wielu wpisów spowodowało banana.

 5. a we mnie bardziej gotuje się nie dlatego, że to możliwe i linki MOGĄ zaszkodzić i szkodzą, ale dlatego, że googlowskie pieski z forum dla webmasterów kłamią i wprowadzają normalnych ludzi w błąd. To nie jest byle jakie forum, tam ludzie przychodzą z ufnością szukając rzetelnych informacji. Część z tych propagandystów powinna dostać bana na wieki wieków. Znów się uniosłem….

 6. @SEM linkuj SWL’ami cały czas to sam się przekonasz 🙂 Nie ma co się dziwić, strony pod SWL’e są coraz gorsze :/

 7. Możliwe, ja daję bardzo mało pkt, tak tylko żeby się zaindeksowało, a zaraz potem lub w tym samym czasie jakieś linki stałe. Wychodzi na to, że zanim ujawnimy się z nowym katalogiem trzeba nad nim kilka miesięcy popracować 🙂

 8. @SEM: dokładnie – co innego przyłozyć 500-1000 pkt i zdjąć po 2 tygodniach a co innego jak ktoś przyłoży 5-10 tys pkt i jeszcze dołoży statycznych z seomatika czy innego.

 9. @gszesiek: bo katalogi zalewają rynek dlatego też im większa podaż tym większa konkurencja – również ta niezdrowa.

 10. @grzesiek jedna domena Zgreda poleciała w siną dal. No cóż, szkoda, bo to był na prawdę dobry spis.

  Dzięki za poruszenie tematu Zgred – trzeba będzie się przyłożyć.

 11. Dziwne stwierdzenie. Mam kilkanaście easydirów postawionych jakiś rok temu na subdomenach regionalek…na każdy leci ok 10tys eweblinka + 10tys seomatika, wpisów nie dopalam. Obecnie największy site jaki udało mi się uzyskać to 26k. Najniższy to 13k. Żadnych banów, robot śmiga po katalogu jak głupi, wpisy indeksują się po 5 minutach od dodania. Czyżby przypadek?

 12. Właśnie zdziwiło mnie, że sori.pl dostało bana. Ciężko jest już na samym początku uzyskać moc dla katalogu, linki to jedno, ale swl rotacyjne rządzą dopalaniem wpisów i ryzyko bana jest ryzykiem zawodowym 😉

 13. Jeżeli ktoś studiuje informatykę/marketing czy coś to mam dla niego temat pracy licencjackiej/magisterskiej, którą będzie mógł sprzedawać specjalistycznym firmom. „Wpływ linkowania na indeksację stron internetowych” – niech porobi warianty: nowa domena, x letnia domena, podlinkowana x linkami itd a potem wykresy tabelki, testy, studium przypadku. Wszystko jest doskonale mierzalne, więc aż się prosi o to.

 14. Czy nie wydaje Ci się, że większy wpływ może tu mieć nagłe dopalenie wpisów dużą ilością punktów i bardzo szybkie ich ściągnięcie?

 15. Tylko aktualność takiej pracy będzie bardzo krótka ze względu na ciągłe zmiany podejścia googla, zmiany ich algorytmu itp.

 16. Ja ostatnio zauważyłem iż zbyt mocne dopalanie wpisów w moim katalogu przez dodających skutkuje tym iż przez cały czas spada site katalogu. Ale bana nie ma jak na razie.

 17. Szkoda, że takie rzeczy przytrafiają się już coraz częściej. Z autopsji już wiem, że użytkownicy skutecznie potrafią spowodować filtr. Z samym banem w katalogu nie miałem do czynienia. Na 2.000 (uzyskanych ręcznie) dołożone 10.000 BL’ek z rotacji i domena powoli zaczyna wypadać z gry. Przykre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły