Przyjmijmy, że skala ocen, które są oparte na intencji użytkownika i użyteczności strony docelowej, podzielona jest na kilka opcji: „Istotne”, „Użyteczne”, „Trafne”, „Mało trafne” i „Off-Topic lub Nieprzydatne” (czytaj: nie na temat, beznadziejne). Ponadto, zastosujemy też w niektórych okolicznościach oznaczenie: „Śmieć’.

Taka klasyfikacja jest istotna z punktu widzenia zarówno klienta (oceni, powie czy wpis, artykuł jest dobry przyznając mu gwiazdki, pozostawi komentarz itede) jak również wyszukiwarki (jej rozbudowany algorytm oceni na ile strona odpowiada jej wytycznym i zaklasyfikuje go, czy też zaszufladkuje, na odpowiedniej pozycji).

Chcesz poczytać więcej ? A to zapraszam – dokument w języku angielskim : klik. Jak zniknie wrzucę na inne serwisy.

 

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Fajny dokument, tylko to chyba z zeszłego roku – bo wtedy wyciekł. Najciekawsze w nim było chyba to, że jest tam dyrektywa, żeby wszystko sprawdzać w firefoxie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły