Idąc za przykładem kilku kolegów z branży zajrzałem do Swojego panelu Google Webmaster Tools. A tam w zakładce „inne zasoby” jest … Google Merchant Center.

Pytanie: kiedy to zostanie uruchomione w całości w Polsce ??? Jak widać lada moment będzie można za pomocą narzędzi Google konkurować z innymi właścicielami sklepów – czy to przypadkiem nie jest początek końca porównywarek cenowych ???

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Miejmy nadzieję, że nie. Bo byłby to pierwszy taki przypadek, gdzie Google oficjalnie – chociaż bez wyraźnego wskazania – „wycięłoby ” konkurencję…

 2. Na pewno się przyjmie, bo skorzystają z tego nowe sklepy i te, które nie chcą płacić prowizji w Allegro czy też opłat w Ceneo. Jest teraz świetny czas na odpalenie sklepu internetowego special pod Google Merchant.. My „Store name”: SEO tanio sprzedam (-;

 3. Ciekawe jaka będzie mina mojego kolegi właściciela sklepu onlie, który twierdzi po co mu seo jak ma ceneo;)
  A teraz ani SEO ani ceneo.

 4. a pamiętam jak jeszcze kilka lat temu, wszyscy się cieszyli że zwiększa się udział G w statystykach bo dzięki temu ubywa pracy (nie trzeba walczyć z wynikami w innych wyszukiwarkach) no tak fajnie daje się sterować wynikami wyszukiwania 🙂

 5. Ogólnie wolę monopol google od monopolu grupy Allegro. Google nie ma polityki ustalania horrendalnie wysokich cen za swoje usługi w przeciwieństwie do Allegro.

 6. Witam
  próbuje dodać produkty do Google Merchant Center ale nie wiem
  jak czy mógł by mi ktoś pomóc ?
  z góry dziękuje i Pozdrawiam

 7. Dzień dobry,
  czy Twoim zdaniem wysyłanie w pliku do Google Merchant Center pełnego opisu produktu pod względem seo jest dobrym rozwiązaniem? Chodzi mi o duplicant content.
  W systemie sklepowym mam: opis pełny lub brak. Jak daje brak, to w Google Merchant mam informację „Brak zalecanego atrybutu lub jest on nieprawidłowy: description”
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły