Został „popełniony” ebook – Analiza SEO w pigułce. Niestety nie przeze Mnie a przez kolegę Damiana – ja na swojego jeszcze muszę popracować ;).

Ebook na pewno przyda się początkującym pozycjonerom, tym zaawansowanym też bo usystematyzuje wiedzę. Przyda się również klientom – poznają na przykład narzędzia jakimi posługują się pozycjonerzy, i które są normalnie dostępne dla nich samych.

Co dokładnie znajdziemy:

Po co analizować konkurencję ? 
Krok 1. Zaczynamy od parametrów, jakie poda nam bezpośrednio wyszukiwarka 
Krok 2. Analiza za pomocą narzędzi ogólnie dostępnych
Narzędzie propozycji słów kluczowych 
Traffic Travis (wersja Free) 
Krok 3. Wtyczki do przeglądarki 
SEO & Website Analysis aka woorank.com 
SEO for Chrome
WebRank SEO
SEOQuake 
MozBar 
Krok 4. Płatne narzędzia 
Majestic SEO

 

... a na koniec analiza właściwa.

Całość dokosnale opatrzona dużą liczbą obrazków, ekranów dzięki którym łatwo zorientować się o czym pisze autor. Nie będę całości opisywał – zapraszam do lektury: e-book można pobrać pod adresem : http://k2search.pl/ebook-SEO

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. „Analiza może dostarczyć nam również informację na temat konkurencji używającej techniki niezgodnej z wytycznymi wyszukiwarki. Dzięki takiej wiedzy możemy wysłać do wyszukiwarki spam report informujący o fakcie, który dostrzegliśmy. Spam report zgłosić można pod adresem:
  https://www.google.com/webmasters/tools/spamreport?hl=pl&pli=1 ? są tam dostępne wszelkie informacje na ten temat. ”

  Paweł czytałeś chociaż to co polecasz? Skoro takie „złote rady” pojawiają się na pierwszej stronie to strach czytać dalej! Ciekawe metody pozycjonowania stosują w K2 Search!

   • Niby tak ale drobny niesmak pozostaje. Ja po prostu jestem zwolennikiem wykazywania się swoimi kompetencjami a nie kopania dołków pod konkurencją. Wydaje mi się, że większość profesjonalistów jest podobnego zdania.

 2. Coś się nam ostatnio autor ociąga przy tych wpisach 🙂 Szkoda, że trzeba się zapisać do newslettera przy pobieraniu, ale skoro rekomendujesz to z ciekawości zajrzę

 3. Maciej, skąd wyciągasz wnioski o metodzie pozycjonowania ?
  Tak jak napisał Paweł – jest to tylko informacja.

  Aktualnie w wynikach jest dość dużo niewartościowych stron.

  Przykład : fraza „szybkie pożyczki częstochowa” – chyba nawet my, Seowcy nie chcemy by takie wyniki tam się pojawiały.

  Przeczytaj całość i być może zmienisz zdanie.

  • Damian, dzięki za komentarz. Być może mój pierwszy wpis wynika z nadinterpretacji zamieszczonej przez Ciebie informacji i faktycznie nie miałeś nic złego na myśli ale wydaje mi się, że mogłeś po prostu pominąć ten element i nie sugerować w ten sposób innej, z pozoru łatwiejszej drogi do TOP10. W wynikach faktycznie jest masa śmieci ale to chyba nie powód żeby swojej konkurencji rzucać kłody pod nogi? Niektórzy mówią na to etyka w biznesie. Jedni kierują się nią podczas swojej codziennej pracy, a inni nie i chyba nikt z nas tego nie zmieni. W każdym bądź razie przyjmuję tłumaczenie o dobrych chęciach i nie ciągnę dalej tematu. A co do poradnika – przeczytałem w całości. Jest jak najbardziej OK i na pewno wiele osób z niego skorzysta!

 4. Przykład : fraza ?szybkie pożyczki częstochowa? ? chyba nawet my, Seowcy nie chcemy by takie wyniki tam się pojawiały.

  sorry ale co to za fraza? jeśli już oceniamy działanie algorytmu to róbmy to na frazach, które jest w stanie wpisać przeciętny użytkownik…

  dla mnie ze spam raportu korzystają seowe cioty…

 5. Trzeba przyznać porządnie napisany e-book, szybko się go czyta i przyjemnie. Na pewno można pogłębić lub odświeżyć swoją wiedzę na temat analizy.

 6. Wojtek : Napisałem o możliwości wysyłania spam raportu, bo istnieje taka opcja – nie znaczy to, że pochwalam tą praktykę.

  Tak jak każdy kto pisałby taką publikację starałem się dostarczyć wiedzę kompletną – za to kto i jak ją wykorzysta nie odpowiadam.

  Pozdrawiam.

 7. Potwierdzam, dobrze się to czyta. Niby podstawowa wiedza, ale czasem warto sobie wszystko jeszcze raz uporządkować w głowie.
  Mam prośbę językową – kiedy piszemy o linkach, powinna być „liczba linków”, a nie „ilość” (inaczej niż piwo, linki są policzalne).

 8. Prawda jest taka, że jeżeli ktoś będzie chciał podłożyć świnie, to się dowie o tym dokładniej nie z tego ebooka.

  Dobra robota Damian!

 9. Przeczytałem początek z ciekawości i muszę pochwalić autora. Czyta się to dobrze. Fajny, prosty, ale profesjonalnie brzmiący język. Takie e-booki to ja mogę czytać i polecać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły