Zawsze ilekroć podchodze do pozycjonowania zadaję sobie pytanie: czy można zamiast pozycjonowac siebie zrobić „kuku” konkurencji i ich „depozycjonować”.

1. Teoria pierwsza: „na przyrost linków”

Według wielu wypowiedzi pracowników Google linki przychodzące nie szkodzą. To ciekawe stwierdzenie bo skoro osoba pozycjonująca różnicuje anchory i robi wszystko aby było pięknie i zgodnie z wytycznymi, nagle pojawia się jakiś „urażony fascynat drogiej biżuterii” i zaczyna „pomagać” linkująć Nasza witrynę np za pośrednictwem systemu wymiany linków. Nagle pojawia nam się kilka tysięcy linków, które nie wiadomo skąd się wzięły i kto je umieścił. Sciganie takiego delikwenta jest z reguły czasochłonne i wręcz niemożliwe do wykrycia.

Dla domeny nowej, świeżo postawionej: przyrost linków kończy się smiercią domeny/serwisu -> filtr lub nawet ban

Dla domeny starej: przyrost linków może acz nie musi skończyć się filtrem… może tez pomóc 🙂

2. Teoria druga: „na zdrowie”

Używając teorii z punktu pierwszego atakujący dokonuje jednej zmiany: zamiast uzywac anchor tekstu zgodnego z witryną może wpisać jakąś niebieską tabletkę, proszki, zakłady czy inne zakazane treści. Wtedy czy domena stara czy nowa może (acz tutaj znowóż nie musi) skończyć się banem.

3. Teoria trzecia: „na klienta”

Tutaj tez używając metody atakujący linkuje do domeny swej ofiary np zakładając konta na portalach społecznościowych z wykorzystaniem mejli … ofiary. W ten sposób własciciele portali zaczynają zgłaszac do właściciela hostingu spamraporty. Takowe również trafiają do Google … no i strona znika często z hostingu oraz rzadko z Google.

To tylko krotki wycinek moich przemyśleń …

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

    • 301 ze złych domen w sensie zbanowanych nic nie daje. Jeśli robisz 301 na swoją domenę zaraz po otrzymaniu bana – oberwiesz go ponownie. Trzeb ausunąć przyczynę takiej kary.

  1. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jak robie 301 ze zbanowanej domeny na nową domenę, to ta nowa otrzyma również bana ?

  2. Do depozycjonowania można też wykorzystać niezbyt dopracowane skrypty. Czy wiesz, że Twoje flagowe katalogi (skrypt) mają pewną lukę, której wykorzystanie może doprowadzić do zafiltrowania katalogu ? Nie jest to szybkie i łatwe, ale jak ktoś się uprze i poświęci trochę czasu to może namieszać.

  3. @Ludek: wiem 🙂 jedna z luk umożliwiająca zaspamowanie została usunięta. Druga też, o której wspomniałeś 🙂 Wysłałem Ci poprawkę.

  4. Wczoraj sprawdziłem zgred.pl i to o czym myślę istnieje dalej. Jest to też w najnowszych Indexu. Generał miał na początku też tę lukę, ale obecnie jej nie ma. Nie jest to proste i szybkie, ale ktoś, kto będzie miał zacięcie i narzędzia może naszkodzić. Też mam kilka Indexu….

  5. Dzięki za poprawkę – jak będzie wsio poprawnie u Ciebie, to wdrożę u siebie. Mam nadzieję, że na wersji 2.4 też zadziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły