fbpx
Agencja SEO Zgred - Pozycjonowanie stron www

Czy HOME manipuluje wynikami w Google i czy należy się za to kara ?

Dziś na Forum Google dla Webmasterów pojawił się wątek wskazujący, że HOME.pl w swoich sklepach internetowych „przemyca” w stopce cztery linki. Oczywiście jasną sprawą jest, że każdy wykonawca pozostawia po sobie ślad na wykonanej stronie czy skrypcie w postaci jednego linka do swojej strony/folio. Ale czy zatem taka ilość nie jest czasem „przegięciem” ???

<div style="text-align:center;"> <a href=" http://home.pl/sklepy" title="Sklep internetowy" >Sklep internetowy</a> <a href=" http://home.pl/sklepy" title="Click Shop" ><strong>Click Shop</strong></a> | <a href=" http://home.pl/serwery" title="hosting" >Hosting</a> <a href=" http://home.pl/firma" title="home.pl" ><strong>home.pl</strong></a> </div>


Czy to narusza wskazówki jakościowe ? Moim zdaniem TAK. Co ciekawe sprawa ta została również poruszona na blogu home pod adresem (link http://goo.gl/jVWVt) :

Dla potomnych zrzut ekranu z całą dyskusją oraz odpowiedzią pracownika (literą „F” na klawiaturze powiększysz obrazek) …

Według Mnie skoro ma to służyć oznaczeniu mojego produktu to link do SKLEPu byłby wystarczający. Tymczasem pozycjonowane są aż 4 produkty !!! Ciekawe kiedy jakiś moderator SQT zacznie karać sklepy klientów ??? Mam nadzieję, że wtedy firma przyjmie odpowiedzialność za narażenie swoich klientów na straty. Na tę chwilę sklepy się trzymają ale czy na długo ???

Notka:

Zgodnie z http://home.pl/dokumenty/znaki-towarowe : home.pl jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy home.pl Stypuła, Jurczyk, Kapcio sp.j. 

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (7 głosów, średnia: 3,00 z 5)

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Komentarzy (13)

 1. SEO Profi
  Maj 29, 2012

  No, to teraz się zacznie 🙂

 2. marcu
  Maj 29, 2012

  Zawsze home omijałem szerokim łukiem.

 3. mar_dal
  Maj 29, 2012

  Najlepszy jest ich komentarz, cytując: „Linki w stopce służą identyfikacji usługi Click Shop jako platformy sprzedawanej w modelu SaaS przez home.pl. Linki te nie są inwazyjne i, według specjalistów zajmujących się pozycjonowaniem, stanowią niewielkie informacje przydatne do pozycjonowanie stron w wyszukiwarce.”

  Ciekawe jakich specjalistów ? Z home.pl ? 😀

  • Leszek LJM
   Luty 22, 2015

   Może tak jak niektóre firmy od pozycjonowania, mają wtyki w Google i stąd wiedzą?:P

 4. HaZe
  Maj 30, 2012

  Może powinno być „specjalistów” no ale to już inna sprawa 🙂

 5. Rafał
  Maj 31, 2012

  Praktyka mało elegancka. Jestem przekonany, że nie ma szans żeby wzięli odpowiedzialność za ewentualne straty swoich klientów.
  Temat na zupełnie inną dyskusję dlaczego mimo tego typu praktyk i tak mają klientów, świadczy to bez wątpienia o małej świadomości.

 6. Michał
  Czerwiec 1, 2012

  Bardzo nie fajne i kara nie karą, ale to klienci powinni sami stwierdzić, czy nie lepiej poszukać czegoś lepszego. Tylko, że muszą być tego świadomi.

  @Rafał, fakt, chodzi o świadomość klientów
  @marcu, to tak jak ja 🙂

 7. Rafał
  Czerwiec 15, 2012

  Lekkie przegięcie z ilością linków. Jakby był jeden, góra dwa nikt by nie zwracał uwagi.

 8. Mariusz
  Czerwiec 23, 2012

  @Michał nie jeden już nad tym za pewne dumał, ale ci którzy się pozycjonują boją się utraty pozycji przy zmianie skrypty i hostingu.

 9. Mateusz@viper134(były)
  Lipiec 5, 2012

  Identyfikacja Sklepu – rozumiem Powered by ClickShop i ewentualnie link do Home.pl (z linkiem partnerskim co by ewentualnie koszt usługi obniżył :P)

  BajDeŁej
  Google raczej tych stron nie ukara bo wie, że nie jest to wina klientów

  • zgred
   Lipiec 5, 2012

   NIe byłbym taki pewien czy nie ukarze, ale na pewno pominie linki ze stopki w algo.

 10. Mateusz@viper134(były)
  Lipiec 5, 2012

  Niech ktos nagra jak te linki w panelu clickshopa wyłączyć :p Home kara powinna dotknąć juz dawno za wiele dziennych praktyk przy pozycjinowaniu i za kupowanie linkow w stylu hosting tego bloga by Home.pl 😀

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie udostępniony. Wymagane pola są oznaczone *

Szkolenie SEO - Warszawa - 22 luty 2019

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pozycjonować i optymalizować

serwisy internetowe małe i duże

to szkolenie jest dla Ciebie!

Sprawdź program i zarejestruj się