Dziś na Forum Google dla Webmasterów pojawił się wątek wskazujący, że HOME.pl w swoich sklepach internetowych „przemyca” w stopce cztery linki. Oczywiście jasną sprawą jest, że każdy wykonawca pozostawia po sobie ślad na wykonanej stronie czy skrypcie w postaci jednego linka do swojej strony/folio. Ale czy zatem taka ilość nie jest czasem „przegięciem” ???

<div style="text-align:center;"> <a href=" http://home.pl/sklepy" title="Sklep internetowy" >Sklep internetowy</a> <a href=" http://home.pl/sklepy" title="Click Shop" ><strong>Click Shop</strong></a> | <a href=" http://home.pl/serwery" title="hosting" >Hosting</a> <a href=" http://home.pl/firma" title="home.pl" ><strong>home.pl</strong></a> </div>


Czy to narusza wskazówki jakościowe ? Moim zdaniem TAK. Co ciekawe sprawa ta została również poruszona na blogu home pod adresem (link http://goo.gl/jVWVt) :

Dla potomnych zrzut ekranu z całą dyskusją oraz odpowiedzią pracownika (literą „F” na klawiaturze powiększysz obrazek) …

Według Mnie skoro ma to służyć oznaczeniu mojego produktu to link do SKLEPu byłby wystarczający. Tymczasem pozycjonowane są aż 4 produkty !!! Ciekawe kiedy jakiś moderator SQT zacznie karać sklepy klientów ??? Mam nadzieję, że wtedy firma przyjmie odpowiedzialność za narażenie swoich klientów na straty. Na tę chwilę sklepy się trzymają ale czy na długo ???

Notka:

Zgodnie z http://home.pl/dokumenty/znaki-towarowe : home.pl jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy home.pl Stypuła, Jurczyk, Kapcio sp.j. 

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

 1. Najlepszy jest ich komentarz, cytując: „Linki w stopce służą identyfikacji usługi Click Shop jako platformy sprzedawanej w modelu SaaS przez home.pl. Linki te nie są inwazyjne i, według specjalistów zajmujących się pozycjonowaniem, stanowią niewielkie informacje przydatne do pozycjonowanie stron w wyszukiwarce.”

  Ciekawe jakich specjalistów ? Z home.pl ? 😀

 2. Praktyka mało elegancka. Jestem przekonany, że nie ma szans żeby wzięli odpowiedzialność za ewentualne straty swoich klientów.
  Temat na zupełnie inną dyskusję dlaczego mimo tego typu praktyk i tak mają klientów, świadczy to bez wątpienia o małej świadomości.

 3. Bardzo nie fajne i kara nie karą, ale to klienci powinni sami stwierdzić, czy nie lepiej poszukać czegoś lepszego. Tylko, że muszą być tego świadomi.

  @Rafał, fakt, chodzi o świadomość klientów
  @marcu, to tak jak ja 🙂

 4. @Michał nie jeden już nad tym za pewne dumał, ale ci którzy się pozycjonują boją się utraty pozycji przy zmianie skrypty i hostingu.

 5. Identyfikacja Sklepu – rozumiem Powered by ClickShop i ewentualnie link do Home.pl (z linkiem partnerskim co by ewentualnie koszt usługi obniżył :P)

  BajDeŁej
  Google raczej tych stron nie ukara bo wie, że nie jest to wina klientów

 6. Niech ktos nagra jak te linki w panelu clickshopa wyłączyć :p Home kara powinna dotknąć juz dawno za wiele dziennych praktyk przy pozycjinowaniu i za kupowanie linkow w stylu hosting tego bloga by Home.pl 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły