fbpx
Agencja SEO - Pozycjonowanie stron www, audyty SEO

Przeniesienie strony

Bartek asked 5 miesięcy ago

Pracuję nad stroną firmy która ma 2 oddziały w tym samym mieście pod innymi adresami. Adresy www do tych oddziałów są takie: domena1.pl domena2.pl
Każdy oddział ma niezależną stronę. Każda z tych stron poświęcona jest oddzielnemu tematowi i jest wypozycjonowana na tą samą frazę: fraza miasto.
Mam za zadanie zrobić stronę startową pod adresami domena1.pl domena2.pl z odnośnikami do jednej i drugiej strony(2 grafiki będące odnośnikami do stron docelowych przeniesionych do katalogów). Strony poszczególnych oddziałów mają zostać przeniesione do katalogów i mieć adres domena1.pl/katalog domena2.pl/katalog.
Linkowanie jest na strony główne. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wypełnienie zoptymalizowaną treścią domena1.pl domena2.pl np. pod grafikami aby algorytm gorzej onsite nie ocenił i pozycji nie obniżył?

1 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 5 miesięcy ago

Zastanawiam się po co psuć skoro jest dobrze? Przeprojektowanie strony głównej zawsze spowoduje fluktuacje. Tym bardziej, że przenosisz coś co jest dobrze zoptymalizowane na podstrony z bardzo mocnej, jak się domyślam, strony głównej.

Jeśli jest to konieczne podstronę na daną frazę wzmocnij w stopce na „fraza + miasto”. Plus trzeba zdobyć linki zewnetrzne do podstrony, która jest praktycznie zerowa.

Czy obie strony są w pinezkach czyli mapkach? Tutaj upatrywałbym też problemów.

Zajrzyj do Google Moja Firma obu tych serwisów. Zobacz czy mają ustawione strony główne. Po zmianach, jesli taka jest potrzeba, trzeba tam ustawić nowe podstrony.

Spróbuj zaimplementować fragmenty rozszerzone typu LocalBusiness na obu aby spróbowac wzmocnić pinezki w mapkach:

Schema Mark-Up via JSON-LD for Local Businesses

The JSON-LD Markup Guide To Local Business Schema

Ultimate How-to Guide for Local Business Schema Markup

Przejrzyj powyższe i zaimplementuj u Siebie.

Reasumując: to walnie ale nie umiem Ci powiedzieć tylko jak długo będzie trwała wanna czyli spadek i powrót.

Czy nie możesz zoptymalziowac tekstem stronę główną? Wiem, że będzie kanibalizacja ale może jednak jest to jakieś rozwiązanie.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)