fbpx
Agencja SEO Zgred - Pozycjonowanie stron www

Linkowanie do podstrony – bezpieczny link oraz traktowanie linka przez google

Rafalr asked 4 miesiące ago

Witam ponownie Paweł, mam jeszcze pytanie a nie mogę go zadać w poprzednim, dlatego jako osobny temat.  W zasadzie mam dwa pytania jakie mnie zastanawiają od jakiegoś czasu.

  1. Gdy masz serwis taki jak powiedzmy zgred.pl i chciałbyś promować jego artykuł na przykład jakiś temat z bloga. Jak byś widział to że szukasz podobnych tematów jak ten jaki chcesz promować na innych stronach i tam piszesz komentarz, ale wnoszący coś do tematu z linkiem do powiązanego tematu na Twojej stronie jako goły url. Tutaj nie chodzi czy link DF czy NF tylko na przykład masz temat na blogu o kanibalizacji – szukasz stron co piszą o kanibalizacji, piszesz tam komentarz jaki coś nowego wnosi i dajesz też linka do swojej podstrony urla – jaka o tym także pisze. 

Jak by się znalazło takich stron powiedzmy z 20 i dało na każdej inny komentarz z gołym URL do własnego powiązanego wpisu w treści komentarza to Twoja strona (podstrona) mogła by oberwać z takich doświadczeń? Czy tak można robić czy lepiej unikać tego jak ognia i trzymać się mimo wszystko linkowania tylko na stronę główna, tak jak pisałeś w blogu że jako nazwa strony brandowo do strony głównej i lepieni nie wchodzić w takie praktyki.
Oraz częściowo powiązane logicznie z powyższym to poniższe:
     2. Jak gogole traktuje goły url – bo przykładowo masz podstronę https://www.zgred.pl/blog/czym-jest-kanibalizacja-slow-kluczowych-i-gdzie-jej-szukac/ – to w GWT będzie traktowała to jako tekst zakotwiczenia mimo wszystko typu „www zgred blog czym jest kanibalizacja slow kluczowych i gdzie jej szukac” czyli jako link z anchorem i dodatkowo napisanym w błędny sposób? To ostatnio mnie zaprząta dość mocno – niby jest nazwa strony i brand ale znowu jest też anchor dokładnie na treść, co znowu może nie być dobre jak jest goły url gdy ma on adresy o nazwie wpisu bo anchoruje za mocno na treść.
 
Jak to Pawle widzisz i co o tym sądzisz. Mnie to bardzo mocno zaprząta myślowo ostatnio. 

1 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 4 miesiące ago

Ad.1 Kiedy właśnie tak robię i to działa 🙂 Aczkolwiek bardziej nastawiam się na to, że ktos skomentuje gdzieś i nawiąże do mojego artykułu. Plus czasem robię reklamę posta na FB. Czasem wyszukuję fora i też tam wstawiam link ale to bardzo rzadko.
Ad.2 Anchorem jest cały adres URL. I tak zdobywam linki. Resztę załatwiam za pomoca optymalizacji onsite.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)

Szkolenia SEO

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pozycjonować i optymalizować

serwisy internetowe małe i duże

29.marca.2019 - Rzeszów - ZAPISZ SIĘ

12.kwiecień.2019 - Lublin - ZAPISZ SIĘ

26.kwiecień.2019 - Zielona Góra - ZAPISZ SIĘ