Forum PozycjonowanieKategoria: PytaniaLinkowanie do podstrony – bezpieczny link oraz traktowanie linka przez google
Linkowanie do podstrony – bezpieczny link oraz traktowanie linka przez google
1
2018-11-08T13:07:30+01:00

Rafalr
Rafalr asked 5 lat ago
Witam ponownie Paweł, mam jeszcze pytanie a nie mogę go zadać w poprzednim, dlatego jako osobny temat.  W zasadzie mam dwa pytania jakie mnie zastanawiają od jakiegoś czasu.

  1. Gdy masz serwis taki jak powiedzmy zgred.pl i chciałbyś promować jego artykuł na przykład jakiś temat z bloga. Jak byś widział to że szukasz podobnych tematów jak ten jaki chcesz promować na innych stronach i tam piszesz komentarz, ale wnoszący coś do tematu z linkiem do powiązanego tematu na Twojej stronie jako goły url. Tutaj nie chodzi czy link DF czy NF tylko na przykład masz temat na blogu o kanibalizacji – szukasz stron co piszą o kanibalizacji, piszesz tam komentarz jaki coś nowego wnosi i dajesz też linka do swojej podstrony urla – jaka o tym także pisze. 

Jak by się znalazło takich stron powiedzmy z 20 i dało na każdej inny komentarz z gołym URL do własnego powiązanego wpisu w treści komentarza to Twoja strona (podstrona) mogła by oberwać z takich doświadczeń? Czy tak można robić czy lepiej unikać tego jak ognia i trzymać się mimo wszystko linkowania tylko na stronę główna, tak jak pisałeś w blogu że jako nazwa strony brandowo do strony głównej i lepieni nie wchodzić w takie praktyki.
Oraz częściowo powiązane logicznie z powyższym to poniższe:
     2. Jak gogole traktuje goły url – bo przykładowo masz podstronę https://www.zgred.pl/blog/czym-jest-kanibalizacja-slow-kluczowych-i-gdzie-jej-szukac/ – to w GWT będzie traktowała to jako tekst zakotwiczenia mimo wszystko typu „www zgred blog czym jest kanibalizacja slow kluczowych i gdzie jej szukac” czyli jako link z anchorem i dodatkowo napisanym w błędny sposób? To ostatnio mnie zaprząta dość mocno – niby jest nazwa strony i brand ale znowu jest też anchor dokładnie na treść, co znowu może nie być dobre jak jest goły url gdy ma on adresy o nazwie wpisu bo anchoruje za mocno na treść.
 
Jak to Pawle widzisz i co o tym sądzisz. Mnie to bardzo mocno zaprząta myślowo ostatnio. 

1 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
Ad.1 Kiedy właśnie tak robię i to działa Aczkolwiek bardziej nastawiam się na to, że ktos skomentuje gdzieś i nawiąże do mojego artykułu. Plus czasem robię reklamę posta na FB. Czasem wyszukuję fora i też tam wstawiam link ale to bardzo rzadko.
Ad.2 Anchorem jest cały adres URL. I tak zdobywam linki. Resztę załatwiam za pomoca optymalizacji onsite.

Rafalr

Rafalr

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły