Forum PozycjonowanieKategoria: PytaniaLinki do podstron z ofertą
Linki do podstron z ofertą
7
2019-04-12T17:17:47+02:00

Lukasz
Lukasz asked 5 lat ago
Mam stary link z podstron zawierających wpis blogowy do podstrony z ofertą zgodną tematycznie. Są to linki tekstowe typu przejdź do oferty. Jednak zastanawiam się na dodaniem nowych linków, ale z wpisów do podstrony z ofertą zawierających słowo kluczowe.Czy nowe linki z wpisów pozytywnie wpłyną na ranking?Czy Google pominie link przejdź do oferty, zakładając, że będzie on w kodzie poniżej wpisu z linkiem?

7 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
Zgodnie z zasadą first link count jak bedzie niżej pominie. A nie możesz przerobic tego wyzej? opcjonalnie jak masz ten wyzszy z www to ten nizej daj bez www lub odwrotnie

Lukasz answered 5 lat ago
Czy jak wykorzystam rozwiązanie z www i bez www to juice nie podzieli się na 2 i zmarnuje się bo pójdzie na link przejdź do oferty?
Wyżej w kodzie chcę dodać link z anchorem ze słowem kluczowym i czy wtedy ten drugi stary link „przejdź do oferty” zostanie pominięty i 100% juice przejdzie linkiem z anchorem?

Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
Nie ma tak, że przechodzi lub nie przechodzi 100% Jeżeli wyzej bedzie link  z anchorem to „przejdź do oferty” można dać NOFOLLOW Wtedy tutaj nie bedzie się wlewał soczek seo.

Lukasz answered 5 lat ago
Czy jak niżej w kodzie będzie ten link „przejdź do oferty” od linku exact match, który mam dodać we wpisie to da to większy zysk niż jakby był sam link „przejdź do oferty”?
Przykładowo u Ciebie kiedyś widziałem link audyty seo do podstrony z ofertą i dodatkowo miałbyś call to action niżej w kodzie do tej samej podstrony to wzmocni ten link z wpisu na frazę „audyty seo” podstronę z ofertą?

Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
To co ja testuje na swojej stronie to radzę nie analizować
 
Odpowiedziałem Ci powyzej. Jak masz EMA wyzej niz ofertę to mozesz ofertę opatrzyć NF. Koniec tematu.

Lukasz answered 5 lat ago
Czy jak np. nie mogą dodać NF do oferty to czy jest sens dodać tego EMA powyżej żeby załapać się na first link, czy może to jest jakaś loteria i nie wiadomo jak google to potraktuje?

Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
Ależ wiadomo jak Google to potraktuje. Podzieli sobie soczek SEO tak jak uważa to za stosowne patrząć od góry. Jak nie dasz nofollow to tragedii nie bedzie – jest wiele serwisów, które nie patrzą na zasadę FLC i też żyją. Nie mniej jednak idąc od góry dobrze jest odpowiednio to przygotować. i jeszcze raz – jak masz wyżej EMA to bedzie super. Jak EMA masz ponizej oferty – to już super nie bedzie.
Poczytaj test: https://moz.com/ugc/3-ways-to-avoid-the-first-link-counts-rule może to Ci pomoże.

Lukasz

Lukasz

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły