Forum PozycjonowanieKategoria: PytaniaGoogle myli słowo kluczowe
Google myli słowo kluczowe
2
2020-05-18T22:42:22+02:00

Michał Zwolak
Michał Zwolak asked 4 lata ago

Witam jakiś czas temu robiłem stronę dla siłowni i słowo kluczowe na stronę główną brzmi „siłownia koszalin”. Całą stronę zrobiłem pod to słowo, natomiast strona nie wyświetla się na żadnej z 10 stron wyszukiwania tego słowa, ale co ciekawe wyskakuje na słowo kluczowe „trener personalny koszalin”. Próbowałem reindexować stronę w search console, ale nie przyniosło to efektów. Ktoś ma jakiś pomysł? Link do strony: silownia.koszalin.pl/

2 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago

Witaj,
Nie napisałeś od kiedy pozycjonujesz ale z tego co widzę w majestic to robisz SEO na słowa kluczowe a to nie tędy droga. Jeśli chcesz używać słów kluczowych w procesie pozycjonowania to najpierw przez jakiś dłuższy czas np 6-8 miesięcy, pozycjonujesz na URL, nazwę siłowni a bardzo sporadycznie na słowo kluczowe. Podkreślam: nagromadzenie slow kluczowych w procesie pozycjonowania od samego początku to bardzo złe rozwiązanie.
Następnie skoro SEO robisz z miesiąc, dwa – to jeszcze długa droga przed Tobą – to nie działa tak, że natychmiast będziesz wysoko. W Koszalinie jest wiele siłowni więc przebicie się zajmie kilka miesięcy.
Następna sprawa – wizytówka w GMF – zadbaj o nią. Adres URL w wizytówce powinien być taki sam jak strona WWW. U Ciebie jest z WWW przyrostkiem a powinno być bez.

Google nie myli słów kluczowych – jeśli serwis pojawia się na inne słowo to najwyraźniej Google dopasowało lepiej serwis pod tę fraze a nie taką jak Ty chcesz. Google analizuje wiele rzeczy na stronie i pewnie uznało, że tak bedzie lepiej Nie napisałeś tylko czy na to słowo kluczowe pojawia się strona główna czy podstrona więc analiza jest utrudniona

Na forum PiO dostałeś wszystkie informacje co trzeba zrobić ze stroną. Jak się do nich zastosujesz to będzie super. I to nie działa tak, że teraz coś zmienisz i jutro działa. W Google zmiany potrafią zadziałać za 2-3 miesiące. Więc pozostaje coś zmienić i czekać … o wróć: zbudowac linki do serwisu tak żeby to miało ręce i nogi.

pzdr
Paweł.

Michał answered 4 lata ago
Dzięki Paweł za odpowiedź. Nie wiedziałem, że udzielasz się na dwóch forach i ,że jedno jest Twoje. Uderzyłem z pytaniem w dwóch różnych miejscach po to, aby uzyskać więcej opinii. Jasne już zabieram się za wizytówkę. Co do Twojego pytania, to na słowo „trener personalny koszalin” pojawia się strona główna, a mam podstronę, która jest zrobiona pod to słowo. Dodam, że słowo „trener personalny koszalin” nie pojawią się ani razu na stronie głównej stąd mnie to dziwi… Sugerujesz ponowne zedytowanie strony pod nazwę siłowni i zaczęcie pracy nad url? Czy zostawić tak jak jest i budować zaplecze linkowe?

Michał Zwolak

Michał Zwolak

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły