Forum PozycjonowanieKategoria: PozycjonowanieBrak widoczności na kluczowe frazy
Brak widoczności na kluczowe frazy
6
2019-03-11T09:29:50+01:00

Karol
Karol asked 5 lat ago
Witam serdecznie,mam pytanie co do pozycji w wyszukiwarce na słowa kluczowe \”wózek transportowy\” i \”wózki transportowe\”.Zastanawiam się dlaczego nasza strona nie pojawia się na nie. (https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe ). Opis został kilka dni temu zmieniony ponieważ zawierał dużą ilość słów kluczowych. Obserwując konkurencję w TOP pozycjach postanowiłem go odchudzić do podobnej, lecz nieco inaczej formy. Sprawdziłem także linkowanie – tutaj jest dziura do zalepienia, ale nie sądzę by to był główny powód braku widoczności. Strona jest po poprawkach programisty, ładuje się szybko i spełnia wymagania mobile.W ostatnim czasie przebudowana została całkowicie struktura kategorii na stronie, produkty są dużo bardziej uporządkowane (lepiej / w oparciu o opinie klientów).W ostatnim czasie zmienione zostały również tytuły kategorii i produktów które zawierały te same frazy – mowa tu o \”Wózki transportowe\” , \”wózki magazynowe\”na rzecz kategorii głównej z wózkami (https://www.eci.com.pl/994-wozki-transportowe-i-magazynowe), by ona wyświetlała się na te zapytania – dla frazy \”wózki magazynowe\” działa, ale dla \”transportowych\” pozycji wciąż brak.Na inne frazy na których mi zależy idziemy w górę, ale te najważniejsze coś nie chcą się pojawić nawet w top 50 (wózek transportowy, wózki transportowe).Z góry dziękuję za poradę i cenne wskazówki ?

6 odpowiedzi
Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago
Witaj,
Jeżeli opis został zmieniony kilka dni temu to Google zareaguje na niego w ciągu kilku … tygodni. Ale nie dni. Poza tym opis w tej chwili nie zawiera żadnych słów kluczowych więc nie widzę nawet możliwości aby zaczał rankować na jakiekolwiek słowa kluczowe skoro ich nie ma w treści.
Słowa kluczowe proszę umieścić 2-3 wystąpienia na każde 1000zzs – w różnej formie, odmianie itd. Słowa kluczowe muszą występować w treści opisu.
pzdr
Paweł
 

Karol answered 5 lat ago
Jest opis, w dolnej części strony.
Stary opis wyglądał tak http://eci.com.pl/old.html
natomiast nowy, wygląda tak:
http://eci.com.pl/old2.png

i zawiera zarówno „wózek transportowy” jak i wózki transportowe”

Starsza wersja (pierwszy link ) w ostatnim czasie spowodowała spadek z 60 na 74 pozycję…

Paweł Gontarek Personel answered 5 lat ago

Opis, który jest obecnie nadaje się na strone „o nas” lub „o firmie” – niema nic wspólnego pod kątem SEO z przedmiotową kategorią. Stary opis, owszem, był spamerski – ale wystarczyło go odchudzić i wyprostować. A tak to zrobiono rewolucję, której efektem będzie brak efektu.

Karol answered 4 lata ago
Strona według SEO STATION na frazę wózki transportowe w ostatnich kilku dniach miała pozycję 19 dla całej Polski, a dzisiaj nagle 95. Co może być tego powodem Panie Pawle?.

Paweł Gontarek Personel answered 4 lata ago

Jest dużo czynników, które należałoby sprawdzić:

  • linki wewnętrzne
  • linki zewnętrzne
  • nagromadzenie anchorów

Może też być kilkudniowa czkawka w Google. Wózki są mocno konkurencyjne więc obstawiam powyższe dwie rzeczy.

Ciekawostka: w top20 nie ma praktycznie żadnego sklepu (poza aj) – są tylko duze portale typu allegro, ceneo, casto, olx. Możliwe więc, że Google posprzątało branżę i teraz będzie trzeba zacząć od nowa robił pozycjonowanie. Przebicie tych duzych graczy będzie trudne.

Posiadasz bloga, którego w zaden sposób nie wykorzystujesz do linkowania wewnętrznego:

  • Jest tekst np o dostarczeniu radaru ale linków do produktów nie ma.
  • Treści na blogu dla wielu artykułów nie zarankują bo są po prostu za krótkie
  • Linki wewnętrzne tytułów bloga nie są klikalne
  • Obrazki z bloga są zaindeksowane jako osobne URLe (albo nie masz skonfigurowanej poprawnie wttczki Yoast albo trzeba dograc dodatkowy plugin niwelujacy te niedogodność)

W samym serwisie zaś wiele podkategorii nie ma tekstu – tylko ofertówka lub 1-2 zdania. trzeba zadbać o cały serwis a nie tylko o wybiórcze kategorie.

Karol answered 4 lata ago
Dziękuję za odpowiedź, tak się zastanawiam, ponieważ w ostatnim czasie (miesiąc ) było 11 publikacji zewnętrznych z linkiem w formie anchora 2x „wózki transportowe” 6x „wózki transportowe eci” prowadzące do zakładki z wózkami.

Jeden artykuł miał 3 linki, do strony głównej jeden i dwa do wózków pod anchorami:

ECI (główna)
wózki platformowe
wózki transportowe

1 publikacja z adresem url
oraz
1 w formie anchora „ECI” prowadzącego do wózków

80% artykułów w serwisach mocno tematycznych, 20 w mniej.

Zastanawiam się, czy to nie czasem filtr od google, za tak dużą ilość anchorów ?
Zaczekam jeszcze tydzień, w przeciwnym razie albo spróbuję w publikacjach zmienić te anchory na URL lub (w przypadku braku odpowiedzi ze strony administratorów w/w serwisów) zastosuję disavow na te publikacje.

Sądzę że to one są przyczyną.
Z góry dziękuję za Pańskie przemyślenia. I Pozdrawiam.

Karol

Karol

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły