Jak sprawdzić ilość wejść na stronę?

Aby sprawdzić ilość wejść na stronę z wyszukiwarki Google musimy mieć dostęp do jednego z dwóch narzędzi Google to jest Search Console lub Google Analytics. Dzięki tym narzędziom możemy zbadać ile wejść na stronę było w określonym przedziale czasowym. Liczbę wejść na stronę możemy badać dla pojedynczego adresy URL (podstrony) oraz dla całego serwisu (suma wejść).

Jak sprawdzić ilość wejść na stronę za pomocą Google Search Console?

Jeśli nie masz serwisu zweryfikowanego w tym narzędzi zrób to pilnie i natychmiast ponieważ tylko tutaj będziesz mieć pełne informacje odnośnie słów kluczowych oraz technicznych aspektach swojego serwisu.

1. Zaloguj się do panelu Google Search Console

logowanie do narzędzia google search console

2. Przejdź do zakładki Skuteczność -> Wyniki wyszukania

W tej zakładce znajdziesz przede wszystkim łączną liczbę kliknięć czyli jest to ilość wejść na twój serwis www w wybranych przedziale czasu (standardowo GSC ustawia okres ostatnich 3 miesięcy). I jest to liczba wejść dla całego serwisu i wszystkich zaindeksowanych przez Google podstron.

panel GSC skuteczność i wyniki wyszukania wraz z liczbą wejść dla całej strony

3. Wybierz przedział czasu, który chcesz przeanalizować

Możesz wybrać dowolny, wskazany przedział czasowy lub usta wic swój własny. Do wybory masz zakładkę „Filtruj” oraz „Porównaj”. W tej drugiej zakładce możesz porównywać ze sobą konkretne przedziały czasowe aby zobaczyć jak zachowywała się podstrona lub serwis internetowy zależnie od konkretnego dnia, tygodnia czy miesiąca.

panel GSC zakładka z wyborem badanego okresu w którym mamy wyświetlone ilość wejść na stronę

4. Przejdź do zakładki „Strony”

Właśnie w tej zakładce mamy wyświetlone podstrony, które możemy przeanalizować pod kątem liczby wejść z wyszukiwarki Google. Niestety GSC przechowuje dane jedynie dla 1000 adresów URL. Więcej danych możemy pobrać za pomocą API i dodatkowego narzędzia np. Clusteric lub Google Spreadsheet z dodatkami.

Po prawej stronie znajdziesz statystykę dla każdej podstrony w kolumnach „Kliknięcia” czyli liczba realnych wejść z wyszukiwarki Google na daną stronę serwisu internetowego. Druga kolumna to wyświetlenia czyli ile razy dana podstrona wyświetliła się w wynikach organicznych Google dla wpisywanych słów kluczowych

ilość wejść na stronę według google search console

Jak sprawdzić ilość wejść na stronę za pomocą Google Analytics?

Jeśli chcemy przeanalizować liczbę wejść na stronę za pomocą Google Analytics musimy wykonać następujące czynności po zalogowaniu się. Do GA z reguły wszyscy mają dostęp, o GSC najczęściej też się zapomina.

1. W GA liczbę wejść na poszczególne podstrony można sprawdzić za pomocą zakładki „Zachowanie” -> „Strony docelowe”

2. Wybieramy interesujący nas przedział czasowy

3. Pokazuje się tabela z liczbą wejść dla każdej z podstron

ilość wejść na stronę w serwisie internetowym - statystyka z google analytics

Jeśli masz pytania związane z tym wpisem zadaj je na moim forum lub skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej.

Zainteresowany?
Skontaktuj się ze Mną!

Zapytaj bezpłatnie i poproś o wycenę. Odpowiem na każde, nawet najtrudniejsze pytanie. Pamiętaj, że warto pytać bo to nic nie kosztuje.